Zamknij

Prezydent żegna Krzysztofa Krawczyka: "Młodzi może lekceważą taką muzykę"

05.04.2021 20:24
Krzysztof Krawczyk nie żyje
fot. PAP

Krzysztof Krawczyk nie żyje. Polscy politycy w swoich wpisach na Twitterze żegnają i wspominają zmarłego w poniedziałek piosenkarza. Jak podkreślają, był on muzyczną legendą, wielkim artystą i talentem. "Młodzi może lekceważą taką muzykę albo nawet nie znają, ale nie ma wątpliwości, że jakiś rozdział w polskiej muzyce i rozrywce się zamknął" - napisał prezydent Andrzej Duda.

Krzysztof Krawczyk nie żyje. Wiadomość o śmierci legendy polskiej piosenki przekazał w poniedziałek na Facebooku jego przyjaciel i menadżer Andrzej Kosmala. Artysta zmarł dwa dni po powrocie ze szpitala, gdzie przebywał z powodu covid-19. Krzysztof Krawczyk miał 74 lata.

Polscy politycy w swoich wpisach na Twitterze żegnają i wspominają zmarłego w poniedziałek Krzysztofa Krawczyka. Jak podkreślają, piosenkarz był muzyczną legendą, wielkim artystą i talentem.

Krzysztof Krawczyk nie żyje. Prezydent, premier i polscy politycy żegnają zmarłego artystę

"Odszedł Krzysztof Krawczyk. Młodzi może lekceważą taką muzykę albo nawet nie znają, ale nie ma wątpliwości, że jakiś rozdział w polskiej muzyce i rozrywce się zamknął. Z pewnością był Postacią. Tacy Artyści odchodzą ale nie umierają. Żyją w swojej twórczości. RiP" - napisał prezydent Andrzej Duda.

"Niewielu jest artystów, którzy łączą całe pokolenia i są kochani przez wszystkich Polaków, bez względu na gusta muzyczne, wykształcenie czy miejsce zamieszkania. Taki był Krzysztof Krawczyk. Z trudem przychodzi mi pisanie o Nim +był+, bo w uszach wciąż brzmi Jego niesamowity głos. Panie Krzysztofie, niech Pan spoczywa w pokoju. Będzie nam wszystkim Pana bardzo brakowało, ale wiem, że Pana muzyki nigdy nie zabraknie w polskich domach" - napisał premier Mateusz Morawiecki, załączając czarno-białe zdjęcie artysty.

"Krzysztof Krawczyk śpiewa już na żywo Panu Bogu. Wielki artysta, Legenda, przykład tego jak walczy się o marzenia. Zmieniamy ramówkę świąteczną by oddać hołd Artyście: o 21:15 w TVP1 film Krzysztof Krawczyk - całe moje życie, po filmie recital K. Krawczyka Sopot 2004. Zapraszamy" - napisał prezes TVP Jacek Kurski.

Andrzej Duda żegna Krzysztofa Krawczyka. "Tacy Artyści odchodzą, ale nie umierają"

"Odszedł Krzysztof Krawczyk, artysta wybitny i popularny, kochany przez publiczność, bo bliski nam wszystkim. Gwiazda i zwyczajny człowiek. R.I.P." - napisał w poniedziałek na Twitterze wicepremier Gliński.

"Smutny dzień. Zmarł Krzysztof Krawczyk. Jedna z najciekawszych postaci polskiej sceny muzycznej. Artysta nieprzeciętny. Zostanie z nami jego muzyka, którą obdarował kilka pokoleń. W 2013 miałem zaszczyt współorganizować jego niezapomniany koncert dla Uniwersytetów Trzeciego Wieku" - napisał poseł KO Michał Szczerba.

"Już nie zapytamy, jak minął dzień Krzysztofie, jak minął dzień? W ostatni rejs odpłynął piosenkarz, którego utwory przez kilkadziesiąt lat umilały nam codzienność. Żegnaj!" - napisała Joanna Senyszyn z Nowej Lewicy.

"Przejechaliśmy z Panem tysiące kilometrów. Przetańczyliśmy z Panem setki nocy. Przetęskniliśmy z Panem wiele dni. Krzysztof Krawczyk. Kochaliśmy Pana. Nasi dziadkowie. Nasi rodzice. My. Nasze dzieci.  Żegnamy z bólem serca" - napisał europoseł KO Bartosz Arłukowicz.

RadioZET.pl/ PAP/ Twitter