Zamknij

Żona Krzysztofa Krawczyka: Covid-19 nie był przyczyną jego śmierci

06.04.2021 07:24
Krzysztof Krawczyk nie żyje
fot. PAP

Krzysztof Krawczyk nie żyje. O śmierci legendarnego piosenkarza poinformował na Facebooku jego menadżer Andrzej Kosmala. Krzysztof Krawczyk w ostatnich tygodniach walczył z COVID-19. Jego żona, Ewa, przyznała w rozmowie z Onetem, że koronawirus nie był przyczyną jego śmierci.

Krzysztof Krawczyk nie żyje. Wiadomość o śmierci legendy polskiej piosenki przekazał w poniedziałek na Facebooku jego przyjaciel i menadżer Andrzej Kosmala. Krzysztof Krawczyk miał 74 lata. 23 marca napisał na Facebooku, że zachorował na COVID-19 i trafił do szpitala. "Nie oczekujcie żadnych wiadomości ode mnie" - przekazał fanom.

"Kochani! Niestety i mnie dopadł COVID. Jestem w szpitalu. Muszę podjąć walkę, jeszcze jedną w moim życiu walkę! Nie wiem jak będzie z moją Ewą, która jeszcze nie ma wyniku, ale jest na kwarantannie w domu. Milknę. Nie oczekujcie żadnych wiadomości ode mnie. I proszę nie nękajcie moich bliskich. Mogę tylko Was prosić o modlitwę! Nawet szczepienie Pfeizerem nie pomogło. Łączę się w chorobie ze wszystkimi, których ona dopadła, a szczególnie z moim Przyjacielem Andrzejem Piasecznym. Piasek nie dajmy się tej zarazie! Jak poczuję się lepiej zaraz się odezwę! Będzie Was też informował w miarę potrzeby mój menedżer Andrzej Kosmala" - pisał na Facebooku.

Krzysztof Krawczyk nie żyje. Żona piosenkarza: Covid-19 nie był przyczyną śmierci

Już 3 kwietnia Krzysztof Krawczyk poinformował fanów, że wyszedł ze szpitala i czuje się dobrze. "Kochani! Jestem w domu! Do mojej sypialni wpadają 2 promyki słońca: wiosenny przez okno i Ewunia przez drzwi. Dziękuję za modlitwę i życzenia! Zdrowia wszystkim życzę, nie dajmy się wirusowi!" - napisał.

W niedzielę 4 kwietnia artysta zapraszał widzów do obejrzenia słynnego recitalu z 1994 roku. "Na ten występ namówiony przez Ninę Terentiew przyleciałem po 4 latach pobytu w Stanach Zjednoczonych. Ten koncert spowodował, że zdecydowałem się na powrót do kraju już na stałe. Wszędzie dobrze, ale w domu najlepiej. Obejrzycie zrestaurowany cyfrowo recital z tamtych lat! Piękne wspomnienia! I jak tu zasnąć?" - informował.

Krzysztof Krawczyk nie żyje. Legendarny piosenkarz miał 74 lata

Informację o śmierci Krzysztofa Krawczyka przekazał w poniedziałek 5 kwietnia jego menadżer, Andrzej Kosmala. Smutną wiadomość w rozmowie z Onetem potwierdziła także żona piosenkarza, Ewa Krawczyk.

W rozmowie z Onetem Ewa Krawczyk zaprzeczyła, by przyczyną śmierci był COVID-19.

Krzysztof Krawczyk był jednym z najbardziej znanych polskich wokalistów. Urodził się 8 września 1946 r. w Katowicach. Zadebiutował w 1963 r. zespole Trubadurzy. Karierę solową rozpoczął dziesięć lat później. W latach 70. wylansował wiele przebojów, m.in. "Jak minął dzień", "Parostatek", "Pamiętam Ciebie z tamtych lat".

Od tamtego czasu występował w wielu krajach Europy i w USA. Nagrał dziesiątki płyt. W 2004 r. wraz z pozostałymi członkami zespołu Trubadurzy został odznaczony przez Prezydenta RP Aleksandra Kwaśniewskiego Złotym Krzyżem Zasługi.

RadioZET.pl/ Onet/ PAP/ Facebook