Zamknij

Duda do Łapińskiego: cieszę się, że wchodzi pan do grona moich najbliższych współpracowników

Redakcja
11.05.2017 11:39
Duda do Łapińskiego: cieszę się, że wchodzi pan do grona moich najbliższych współpracowników
fot. PAP

- Cieszę się, że wchodzi pan dzisiaj do grona moich najbliższych współpracowników. Jestem wdzięczny za podjęcie tej decyzji o zmianie miejsca służby dla Rzeczpospolitej - powiedział prezydent Andrzej Duda do Krzysztofa Łapińskiego, który został jego rzecznikiem i sekretarzem stanu w KPRP.

- Panie ministrze, bardzo się cieszę, mamy tę nominację. Cieszę się z tego, że wchodzi pan dzisiaj do grona moich najbliższych współpracowników znowu, bo przecież znamy się od wielu lat i pracowaliśmy już ze sobą - zwrócił się do Łapińskiego prezydent.

- Jestem też wdzięczny panu ministrowi za podjęcie tej decyzji, ważnej decyzji życiowej, decyzji o zmianie miejsca służby dla Rzeczpospolitej. Z całą mocą chcę podkreślić, że pan minister służy Rzeczpospolitej, służy naszym rodakom od lat, ostatnio w polskim Sejmie, a teraz, dziś, rozpoczyna pan swoją służbę dla Rzeczpospolitej w Kancelarii Prezydenta, tutaj, jako jeden z najbliższych współpracowników głowy państwa - powiedział prezydent.

Zobacz także

Zaznaczył, że podjęcie obowiązków w Kancelarii Prezydenta przez Łapińskiego związane było także z decyzją o złożeniu przez niego mandatu poselskiego. - Jednocześnie mam nadzieję, że pańscy wyborcy tę decyzję rozumieją i że przyjmują ją z akceptacją, jako że służyliśmy zawsze Rzeczpospolitej postrzegając ją tak samo i w jakimś sensie mogę powiedzieć, że pańscy wyborcy, to także zapewne w większości moi wyborcy - powiedział Duda.

RadioZET.pl/PAP/KM