Zamknij

Łapiński: gdyby nie wygrana Dudy, to minister Jaki byłby poza parlamentem lub w opozycji

Redakcja
26.07.2017 11:16
Łapiński: gdyby nie wygrana Dudy, to minister Jaki byłby poza parlamentem lub w opozycji
fot. Sławomir Kamiński/Agencja Gazeta

- Gdyby nie wygrana Andrzeja Dudy, to minister Jaki byłby poza parlamentem lub zasiadał w ławach opozycji - komentuje Krzysztof Łapiński z Kancelarii Prezydenta. 

Rzecznik prezydenta uważa za niestosowne pouczanie głowy państwa przez wiceministrów. Wyraził też nadzieję, że politycy Solidarnej Polski nie będą ponownie rozbijać Zjednoczonej Prawicy.

Zobacz także

Krzysztof Łapiński zastanawia się, gdzie byliby wszyscy Ci, którzy dziś krytykują Andrzeja Dudę, gdyby nie wygrał on wyborów. 

We wtorek politycy Solidarnej Polski Patryk Jaki i Michał Wójcik skrytykowali decyzję prezydenta o zawetowaniu ustaw o Sądzie Najwyższym i KRS. 

Jaki powiedział, że jest bardzo zawiedziony decyzją prezydenta. - Nie tak się z nim umawiałem jako jego wyborca - podkreślił.

Czy jest sens dalej protestować? Wypowiedz się z Mam Zdanie!

Na te zarzuty postanowił odpowiedzieć rzecznik prezydenta Krzysztof Łapiński. - Mam nadzieję, że rozemocjonowani politycy trochę ostudzą swoje emocje, ostudzą ton swoich wypowiedzi - powiedział w środę w TVN24. Dodał też, że gdyby nie wygrana prezydenta Patryk Jaki "byłby poza parlamentem lub siedziałby w ławach opozycji". 

Jaki obiecał odnieść się do słów rzecznika.

RadioZET.pl/KM