Zamknij

Łapiński o poście Tuska na Twitterze: może czas na akcję "zabierz Donaldowi smartfona"

Redakcja
20.11.2017 10:16
Łapiński o poście Tuska na Twitterze: może czas na akcję "zabierz Donaldowi smartfona"
fot. Sławomir Kamiński/Agencja Gazeta

- Kiedyś była akcja zabierz babci dowód. Może trzeba zrobić akcję: zabierz Donaldowi smartfona - komentuje wpis Donalda Tuska na Twitterze rzecznik prezydenta Krzysztof Łapiński. Polityk był gościem porannej rozmowy Konrada Piaseckiego w Radiu ZET w poniedziałek.

Zagłosuj

Czy zgadzasz się z wpisem Tuska?

Liczba głosów:

Prezydencki rzecznik był pytany na antenie Radia ZET o twitterowy wpis przewodniczącego Rady Europejskiej. Tusk napisał, że strategia Prawa i Sprawiedliwości może kojarzyć się z planami Kremla.

Zdaniem Łapińskiego - były premier wychodzi poza swoją rolę, bo - jako przewodniczący Rady Europejskiej - ma inne zadania, obowiązki i ograniczenia wynikające z tej funkcji. 

Krzysztof Łapiński dodał, że kolejne wpisy Donalda Tuska w tym stylu doprowadzą do "totalnej kompromitacji". 

- Niech Donald Tusk zrezygnuje z funkcji przewodniczącego RE, przyjedzie do Polski, zostanie szefem PO i stanie się liderem opozycji - powiedział rzecznik prezydenta. - Mam wrażenie, że wielu działaczy opozycji czeka na Donalda Tuska, tak jak kiedyś czekało się na gen. Andersa. Liczą, ze Tusk przyjedzie na białym koniu, a on cały czas nie daje o sobie zapomnieć - dodał. 

Słowa Donalda Tuska poparła (oprócz - rzecz jasna - polityków PO) m.in. Katarzyna Lubnauer z Nowoczesnej. Jej wypowiedź skomentowała rzeczniczka PiS Beata Mazurek. Zacytowała przy tym słowa słynnego utworu Marka Grechuty "Nie dokazuj". 

RadioZET.pl/KM