Zamknij

Komendant, który stracił pracę po śmierci Igora Stachowiaka, nowym dyrektorem w starostwie

Redakcja
20.12.2018 23:59
Komendant, który stracił pracę po śmierci Igora Stachowiaka, nowym dyrektorem w starostwie
fot. J.Jakubczak/PolskaPress

Były zastępca komendanta wojewódzkiego policji we Wrocławiu, Krzysztof Niziołek, został nowym dyrektorem Wydziału Komunikacji, Transportu i Dróg Publicznych Starostwa Powiatowego w Świdnicy. Pracę w Komendzie Wojewódzkiej stracił w 2017 roku, gdy wyszło na jaw, że podlegli mu policjanci torturowali Igora Stachowiaka.

Chcesz śledzić takie informacje na bieżąco? Dołącz do grupy Kronika kryminalna Radia ZET na Facebooku

Jak podaje portal Onet.pl, w konkursie na nowego dyrektora Wydziału Komunikacji, Transportu i Dróg Publicznych Starostwa Powiatowego w Świdnicy Krzysztof Niziołek pokonał trzech innych kandydatów. Pracę na nowym stanowisku rozpoczął na początku tygodnia.

Zobacz także

Niziołek był komendantem powiatowym policji w Świdnicy, skąd w 2016 roku awansował na zastępcę komendanta wojewódzkiego policji we Wrocławiu. Stracił stanowisko po tym jak wyszło na jaw, że podlegli mu funkcjonariusze torturowali w policyjnej toalecie Igora Stachowiaka.

Igor Stachowiak zmarł w maju 2016 roku na komisariacie Wrocław Stare Miasto, wcześniej kilkakrotnie był rażony paralizatorem.

Zobacz także

Byli policjanci: Łukasz R., Adam W., Paweł P. i Paweł G. są oskarżeni o przekroczenie uprawnień oraz psychiczne i fizyczne znęcanie się nad Igorem Stachowiakiem. Wiadomo, że nie przyznają się do winy. Grozi im do pięciu lat więzienia.

RadioZET.pl/Onet.pl/BM