Zamknij

Krzysztof Skórzyński zawieszony przez TVN24. Dziennikarz miał mailować z Michałem Dworczykiem

20.09.2021 15:43
Krzysztof Skórzyński
fot. Damian Klamka/East News (ilustracyjne)

Krzysztof Skórzyński, dziennikarz TVN24, został w poniedziałek zawieszony przez władze stacji. Powodem były kolejne maile, które miały pochodzić ze skrzynki szefa kancelarii premiera Michała Dworczyka. Wynikało z nich, że Skórzyński odpowiedział na wiadomość od polityka PiS.

Krzysztof Skórzyński w piątek zapewniał, że "nigdy nie wymieniał maili z Michałem Dwoczykiem", ani w żaden sposób mu nie doradzał. 17 września w sieci pojawiły się screeny przechwyconej wiadomości mailowej, rzekomo ze skrzynki ministra Michała Dworczyka, w której polityk PiS prosił dziennikarza TVN24 o zerknięcie na proponowaną odpowiedź na pytania wysłane do niego przez serwis Oko.press.

W poniedziałek opublikowano kolejne screeny rzekomych maili ze skrzynki Dworczyka. Datowane na 24 stycznia tego roku zawierają wypowiedź na temat szczepionek przeciw Covid-19 dla seniorów. Skórzyński miał odpowiedzieć, przesyłając zredagowane słowa szefa kancelarii premiera. Poza mailem ze stycznia tego roku, w internecie pojawiła się również wiadomość z grudnia 2010 r. Dworczyk zwraca się w niej do Skórzyńskiego słowami: "Cześć stary", co ma dowodzić ich dłuższej znajomości.

Krzysztof Skórzyński zawieszony. TVN24 reaguje na maile od Dworczyka

O zawieszeniu Skórzyńskiego do czasu wyjaśnienia sprawy poinformowało w poniedziałek kierownictwo TVN24. W przypadku piątkowej korespondencji, która ze skrzynki Dworczyka miała być kierowana do Skórzyńskiego, szefostwo kanału nie reagowało. 

Krzysztof Skórzyński jest dziennikarzem redakcji "Fakty" TVN od 2010 r. Już wcześniej był związany z TVN24. Co piątek na antenie stacji prowadzi autorski program publicystyczny "Sprawdzam".

RadioZET.pl