Zamknij

Szczerski odchodzi z Kancelarii Prezydenta. Doradca Dudy trafi do Nowego Jorku

13.04.2021 21:06
Krzysztof Szczerski
fot. Jan Bielecki/East News

Krzysztof Szczerski ma odjeść z Kancelarii Prezydenta - dowiedział się portal niezależna.pl. Pełnomocnik ds. utworzenia Biura Polityki Międzynarodowej Prezydenta RP i były szef jego Gabinetu, ma zostać Stałym Przedstawicielem RP przy ONZ. Wiadomo już także, kto ma go zastąpić. 

Krzysztof Szczerski ma odejść z Kancelarii Prezydenta RP - informuje niezależna.pl. Portal, powołując się na swoje źródła, twierdzi, że na doradcę Andrzeja Dudy czeka już nowe stanowisko. Ma zostać Stałym Przedstawicielem RP przy ONZ. Przypomnijmy, że siedziba Organizacja Narodów Zjednoczonych mieści się w Nowym Jorku.

Krzysztof Szczerski ma odejść z Kancelarii Prezydenta. Niezależna.pl: zostanie przedstawicielem przy ONZ

Szczerski w ostatnim czasie pełnił funkcję pełnomocnik ds. utworzenia Biura Polityki Międzynarodowej Prezydenta RP. W latach 2017-21 był szef Gabinetu Prezydenta RP, a wcześniej przez dwa lata sekretarzem stanu w Kancelarii Prezydenta. W latach 2011-15 sprawował mandat posła na Sejm z ramienia PiS. Jest uważany za głównego architekta działań Dudy w polityce międzynarodowej. 

Niezależna.pl donosi, że znany jest już także następca Szczerskiego w KP. To Jakub Kumoch - politog, dziennikarz i turkolog. W latach 2016-2020 ambasador RP w Szwajcarii, a od marca 2020 roku w Turcji. Jego z kolei - to również informacje portalu - zastąpić ma Andrzej Papierz, obecny Dyrektor Generalny Służby Zagranicznej, który wcześniej przebywał na placówkach w Turcji, Bułgarii czy Kazachstanie. 

RadioZET.pl/niezależna.pl