Krzysztof Szczerski nowym szefem gabinetu prezydenta

Redakcja
04.04.2017 12:00
Krzysztof Szczerski nowym szefem gabinetu prezydenta
fot. RadioZET.pl

Jak dowiedziała się nieoficjalnie Polska Agencja Prasowa, minister Krzysztof Szczerski został szefem gabinetu prezydenta; zastąpił na tym stanowisku ministra Adama Kwiatkowskiego, który w Kancelarii Prezydenta, tak jak do tej pory, będzie zajmował się m.in. sprawami Polonii.

Adam Kwiatkowski od 7 sierpnia 2015 r. odpowiadał za politykę zagraniczną prezydenta Andrzeja Dudy i to nadal będzie należało do jego obowiązków. Kwiatkowski w rządzie Jarosława Kaczyńskiego był wiceministrem spraw zagranicznych oraz wiceministrem w Urzędzie Komitetu Integracji. W latach 2011-2015 był posłem.

Jego następcą - jak donosi PAP - zostanie Krzysztof Szczerski - profesor Uniwersytetu Jagiellońskiego, specjalizujący się w zakresie polityki zagranicznej, integracji europejskiej i administracji publicznej. W rządzie Jarosława Kaczyńskiego był wiceministrem spraw zagranicznych oraz wiceministrem w Urzędzie Komitetu Integracji Europejskiej; w latach 2009-2010 był członkiem Rady Służby Cywilnej. W latach 2011-2015 był posłem.

Adam Kwiatkowski pełnił funkcję od 7 sierpnia 2015 r. Przez prezydenta Dudę został wówczas powołany na stanowisko sekretarza stanu; w Kancelarii odpowiada za kontakty z Polakami za granicą.

RadioZET.pl/PAP/ strz