Zamknij

Krzysztof Ziemiec odchodzi z „Wiadomości” TVP. Nieoficjalnie: Jest nowa prowadząca

Redakcja
02.02.2019 08:52
Krzysztof Ziemiec
fot. Andrzej Iwanczuk/REPORTER

Krzysztof Ziemiec zrezygnował z prowadzenia głównego wydania "Wiadomości" TVP1 - informuje branżowy portal Wirtualne Media. Nową prowadząca serwis informacyjny Jedynki ma zostać Edyta Lewandowska. 

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Krzysztof Ziemiec nie będzie prowadził głównego serwisu informacyjnego Telewizji Polskiej, ale pozostanie dziennikarzem TVP. Ziemiec nadal będzie prowadził programy w TVP Info. Chodzi o „Studio Zachód” „Minęła 20” i „Woronicza 17”.

Kto zastąpi Krzysztofa Ziemca w roli prowadzącego '' Wiadomości''? Jak ustaliły ''Wirtualne Media'', nową prowadzącą zostanie  Edyta Lewandowska, która z TVP jest związana od 1997 roku. Dziennikarka była krytykowana za styl prowadzenia wieczoru wyborczego po II turze wyborów samorządowych. O sprawie pisaliśmy na radiozet.pl

Krzysztof Ziemiec odchodzi z „Wiadomości”

Na Krzysztofa Ziemca spadła fala krytyki po wydaniu ''Wiadomości'' z dnia śmierci Pawła Adamowicza. W serwisie pojawił się m.in. materiał o mowie nienawiści, zilustrowany jedynie wypowiedziami Lecha Wałęsy i polityków opozycji, przedstawiający też w negatywnym świetle Jerzego Owsiaka.

Zobacz także

Wirtualna Polska dodzwoniła się wówczas do Ziemca, który na pytanie „gdzie pan znikł?”, odpowiedział: „Po tym wszystkim wziąłem urlop. Na razie postanowiłem się nie wypowiadać w żadnej sprawie. Nie komentuję plotek na temat swojego odejścia”. Nie wyjaśniał, kiedy i czy w ogóle wróci do pracy.   

Prowadzącymi główne wydania "Wiadomości" TVP1 są nadal Danuta Holecka i Michał Adamczyk.

RadioZET.pl/Wirtualne Media/DG 

C