Trwają prace serwisowe. Zapraszamy wkrótce
Zamknij

Znajdziesz nas także

Pobierz apkę Radia ZET

Trwają prace serwisowe. Zapraszamy wkrótce

Krzysztof Ziemiec odchodzi z ''Wiadomości”. Wkrótce zadebiutuje w nowej roli

Redakcja
02.02.2019 11:45
Krzysztof Ziemiec
fot. Piotr Tracz/REPORTER

Krzysztof Ziemiec odchodzi z „Wiadomości” TVP. Nową prowadzącą głównego serwisu informacyjnego Telewizji Polskiej ma zostać Edyta Lewandowska. Medialne doniesienia skomentował na Twitterze Jarosław Olechowski, szef TAI. 

Trwają prace serwisowe. Zapraszamy wkrótce

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Krzysztof Ziemiec zrezygnował z prowadzenia głównego wydania "Wiadomości" TVP1, ale pozostanie dziennikarzem TVP i będzie prowadził programy w TVP Info. Chodzi o „Studio Zachód” „Minęła 20” i „Woronicza 17”. Taką informację w sobotni poranek przekazał branżowy portal Wirtualne Media.

Medialne doniesienia na temat odejścia Krzysztofa Ziemca skomentował na Twitterze szef Telewizyjnej Agencji Informacyjnej, której podlegają serwisy informacyjne nadawane w TVP. Jarosław Olechowski zapowiedział, że Krzysztof Ziemiec wkrótce zadebiutuje w nowej roli. 

''Szanowni Państwo, zmieniamy i wzmacniamy programy informacyjne TVP. Bardzo się cieszę, że w tym procesie mam wsparcie redaktora Krzysztofa Ziemca, który oprócz dotychczasowych aktywności antenowych wkrótce zadebiutuje w nowej roli'' - czytamy na Twitterze. 

Krzysztof Ziemiec odchodzi. Nowa prowadząca ''Wiadomości'' 

Prowadzącymi główne wydania "Wiadomości" TVP1 są nadal Danuta Holecka i Michał Adamczyk. Jak ustaliły ''Wirtualne Media'', nową prowadzącą zostanie Edyta Lewandowska, która z TVP jest związana od 1997 roku. 

Na Krzysztofa Ziemca spadła fala krytyki po wydaniu ''Wiadomości'' z dnia śmierci Pawła Adamowicza. W serwisie pojawił się m.in. materiał o mowie nienawiści, zilustrowany jedynie wypowiedziami Lecha Wałęsy i polityków opozycji, przedstawiający też w negatywnym świetle Jerzego Owsiaka. Było to ostatnie wydanie „Wiadomości” prowadzone przez Ziemca.

RadioZET.pl/DG 

Trwają prace serwisowe. Zapraszamy wkrótce