Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Michał Korościel
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Krzysztof Ziemiec odchodzi z ''Wiadomości”. Wkrótce zadebiutuje w nowej roli

02.02.2019 11:45
xxx wiadomosci

Krzysztof Ziemiec odchodzi z „Wiadomości” TVP. Nową prowadzącą głównego serwisu informacyjnego Telewizji Polskiej ma zostać Edyta Lewandowska. Medialne doniesienia skomentował na Twitterze Jarosław Olechowski, szef TAI. 

Krzysztof Ziemiec fot. Piotr Tracz/REPORTER

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Krzysztof Ziemiec zrezygnował z prowadzenia głównego wydania "Wiadomości" TVP1, ale pozostanie dziennikarzem TVP i będzie prowadził programy w TVP Info. Chodzi o „Studio Zachód” „Minęła 20” i „Woronicza 17”. Taką informację w sobotni poranek przekazał branżowy portal Wirtualne Media.

Medialne doniesienia na temat odejścia Krzysztofa Ziemca skomentował na Twitterze szef Telewizyjnej Agencji Informacyjnej, której podlegają serwisy informacyjne nadawane w TVP. Jarosław Olechowski zapowiedział, że Krzysztof Ziemiec wkrótce zadebiutuje w nowej roli. 

''Szanowni Państwo, zmieniamy i wzmacniamy programy informacyjne TVP. Bardzo się cieszę, że w tym procesie mam wsparcie redaktora Krzysztofa Ziemca, który oprócz dotychczasowych aktywności antenowych wkrótce zadebiutuje w nowej roli'' - czytamy na Twitterze. 

Krzysztof Ziemiec odchodzi. Nowa prowadząca ''Wiadomości'' 

Prowadzącymi główne wydania "Wiadomości" TVP1 są nadal Danuta Holecka i Michał Adamczyk. Jak ustaliły ''Wirtualne Media'', nową prowadzącą zostanie Edyta Lewandowska, która z TVP jest związana od 1997 roku. 

Na Krzysztofa Ziemca spadła fala krytyki po wydaniu ''Wiadomości'' z dnia śmierci Pawła Adamowicza. W serwisie pojawił się m.in. materiał o mowie nienawiści, zilustrowany jedynie wypowiedziami Lecha Wałęsy i polityków opozycji, przedstawiający też w negatywnym świetle Jerzego Owsiaka. Było to ostatnie wydanie „Wiadomości” prowadzone przez Ziemca.

RadioZET.pl/DG 

Oceń