Zamknij

Ks. Sławomir Marek: Kobieta jest potencjalną prostytutką

14.05.2019 20:26
Ks. Sławomir Marek: Kobieta jest potencjalną prostytutką
fot. Flicr/Stanowice Parafia

Proboszcz parafii pw. Najświętszego Serca Jezusowego w Stanowicach pod Strzegomiem, znany z kontrowersyjnych wpisów w mediach społecznościowych, podzielił się swoją opinią na temat filmu braci Sekielskich „Tylko nie mów nikomu”. W ostrych tweetach, krytyków kościoła wprost nazywa głupcami, czy… potencjalnymi prostytutkami.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Ks. Sławomir Marek z parafii pw. Najświętszego Serca Jezusowego w Stanowicach pod Strzegomiem już rok temu szokował swoimi komentarzami na temat zmarłego astrofizyka Stephena Hawkinga, czy piosenkarki Kory, nazywając jej pogrzeb „samozbawieniem”. „Zamiast krzyża zdjęcie z młodości. Zamiast Salve Regina pioseneczka o niczym” – komentował.

Zobacz także

Tym razem odniósł się w komentarzach na Twitterze do głośnego filmu dokumentalnego braci Sekielskich pt. „Tylko nie mów nikomu”, poświęconego pedofilii w kościele.

„Poprawcie mnie bo nie oglądałem ale... Sekielski z problemu na "ogromną skalę" w KK pokazał 5 przypadków: nieżyjących współpracowników SB, wydalonych z kapłaństwa, pedofila, który odbył karę zasądzoną przez sąd, kapelana Bożyszcza III RP Bolka i gdańskiego przyjaciela oligarchów?” – pisze na Twitterze.

Jednej z internautek, która oceniła, że księża są współodpowiedzialni za problem pedofilii w kościele, odpowiedział, że „jako kobieta jest potencjalną prostytutką”.

„A pani jest wstyd za prostytutki z Grójca??? powinno pani być przecież jest pani kobietą! Mało tego jako kobieta jest pani potencjalna prostytutką... kapłanów w Polsce jest 40 tys. kilku okazało się draniami. To BARDZO NIEDOBRZE. Ale to nie znaczy, że ja mam na to jakikolwiek wpływ”.

Sprawą internetowych wpisów ks. Marka zainteresowała się już Kuria Świdnicka. Rzecznik prasowy Diecezji Świdnickiej ks. dr Daniel Marcinkiewicz zapewnił, że Kuria niezwłocznie przeanalizuje wpisy księdza Marka i podejmie stosowne działania.

Zobacz także

„W związku z publikacją tweetów Księdza Sławomira Marka w tym tweeta z dnia 13 maja 2019 r. nt. prostytucji, Świdnicka Kuria Biskupia oświadcza, iż Ksiądz Proboszcz Parafii pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Stanowicach po rozmowie z Księdzem Biskupem Ignacym Decem Biskupem Świdnickim przeprasza wszystkich, którzy mieli prawo poczuć się tymi wypowiedziami urażeni. Równocześnie Ksiądz Proboszcz zaświadcza, że w przyszłości będzie kierował się właściwym taktem wypowiedzi, tak aby nie generować kolejnych niepożądanych emocji” - napisano w oświadczeniu.

RadioZET.pl