Zamknij

Nie żyje ks. Stanisław Orzechowski. Miał 81 lat

19.05.2021 16:34
ksiądz stanisław orzechowski nie żyje
fot. Youtube: DA Wawrzyny

Ks. Stanisław Orzechowski nie żyje. O jego śmierci poinformowała m.in. dolnośląska Solidarność. Ks. Orzechowski - duszpasterz akademicki, robotników i kolejarzy, wieloletni przewodnik Pieszej Pielgrzymki Wrocławskiej oraz duchowny wspierający Solidarność w latach 80. XX w., zmarł we Wrocławiu w wieku 81 lat.

Ks. Stanisław Orzechowski nie żyje. Duchowny zmarł w wieku 81 lat. Ks. Orzechowski był wieloletnim duszpasterzem akademickim oraz przewodnikiem Pieszej Pielgrzymki Wrocławskiej. Był też duszpasterzem robotników i kolejarzy.

Jak podaje KAI, 28 czerwca 1964 r. przyjął święcenia kapłańskie z rąk abp. Bolesława Kominka. W 1967 rozpoczął posługę w parafii św. Wawrzyńca we Wrocławiu, a w 1972 objął funkcję diecezjalnego duszpasterza akademickiego.

Ks. Stanisław Orzechowski nie żyje. Duchowny miał 81 lat

Duchowny związany był z opozycją PRL we Wrocławiu. W sierpniu 1980 r. odprawił mszę św. podczas strajku w zajezdni przy ulicy Grabiszyńskiej. Brał udział w strajku głodowym kolejarzy, a w stanie wojennym w kościele przy ul. Bujwida odprawiał msze święte za ojczyznę.

Ks. Orzechowski w 2006 r. został odznaczony Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski. Duchowny jest Honorowym Obywatelem Wrocławia.

RadioZET.pl/ PAP/ KAI