Zamknij

Ksiądz Jacek Pietruszka nie żyje. Był dyrektorem wadowickiego muzeum

02.11.2019 12:16
Ksiądz Jacek Pietruszka
fot. MAREK LASYK/REPORTER

Ksiądz Jacek Pietruszka nie żyje. Dyrektor Muzeum Dom Rodzinny Ojca Świętego Jana Pawła II w Wadowicach zmarł w sobotę - poinformowała Archidiecezja Krakowska. Duchowny odszedł po ciężkiej chorobie. Miał 52 lata.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Ksiądz Jacek Pietruszka urodził się w 1967 roku w Krakowie. Święcenia kapłańskie przyjął w 1991 roku z rąk kard. Franciszka Macharskiego.

Ksiądz Jacek Pietruszka nie żyje. Kim był? 

Archidiecezja Krakowska podała, że w trakcie pracy w parafii katedralnej na Wawelu współpracował m.in. z tamtejszym Muzeum Katedralnym i Archiwum Kapituły Metropolitalnej. Ukończył międzyuczelniane studia podyplomowe w zakresie muzealnictwa zorganizowane przez Uniwersytet Papieski Jana Pawła II oraz Politechnikę Krakowską.

Ksiądz Jacek Pietruszka od października 2013 roku pracował w wadowickim Muzeum Dom Rodzinny Ojca Świętego Jana Pawła II jako zastępca dyrektora ds. organizacyjnych. Od 2015 r. pełnił w nim funkcję dyrektora. W maju br. jego misja w Wadowicach została przedłużona o kolejnych pięć lat.

Zobacz także

Muzeum Dom Rodzinny Ojca Świętego Jana Pawła II w Wadowicach jest wspólną instytucją kultury utworzoną przez ministra kultury, województwo małopolskie, archidiecezję krakowską oraz gminę Wadowice. Mieści się w kamienicy, w której mieszkali Wojtyłowie, a w 1920 r. urodził się Karol Wojtyła.

RadioZET.pl/PAP