Zamknij

Ksiądz porównał kobiety do brudnej szklanki. "Wiele osób z niej piło"

17.11.2020 15:17

Ksiądz Jakub Piątkowski na TikToku porównał kobiety do brudnej szklanki. Chodziło o osoby, które nie czekają z seksem do ślubu. Słowa salezjanina wywołały oburzenie wśród internautów. Teraz duchowny skomentował swoją wypowiedź.

ksiądz
fot. Shutterstock.com

Jakub Piątkowski to młody ksiądz, który wiarę katolicką popularyzuje w mediach społecznościowych. Prezentuje humorystyczne filmy, które w założeniu mają trafiać do najmłodszych. Na jego koncie na TikToku obserwuje go ponad 37 tys. osób. W jednym z ostatnich nagrań, które już zostało usunięte, ale wciąż można znaleźć je w internecie, salezjanin wypowiedział się na temat czystości przedmałżeńskiej. Słowa duchownego wywołały burzę w sieci.

Zobacz także

Kontrowersyjne porównanie księdza. Kobieta jako "brudna szklanka". Salezjanin przeprasza

Ksiądz użył kontrowersyjnej analogii i kobiety, które nie czekają z seksem, aż wyjdą za mąż, porównał do "brudnej szklanki". – Szklanka. Kiedyś była pełna, teraz już jest pusta, trochę brudna. Wiele osób z niej piło. Chcesz się napić? Prawdopodobnie nie – mówił salezjanin, pokazując naczynie i krzywiąc się przy tym.

Duchowny nawiązał do historii, o którą jego fani pytali w komentarzach pod filmem. Chodziło o dziewczynę, która na TikToku chwaliła się swoją czystością przed ślubem. - Ona też jest szklanką, ale czystą i pełną – ocenił ksiądz Piątkowski i znów powrócił do porównania, które oburzyło wiele osób. – Z tej szklanki piło wielu, zostawili coś po sobie i jest pusta. A ta dziewczyna jest pełną szklanką, czystą i może dać siebie w pełni drugiej osobie, do której będzie miała pewność, że to jest ta jedyna – podkreślił.

Pod wideo zawrzało. Część osób zarzuciło salezjaninowi seksizm i dzielenie ludzi na dwie kategorie. "Dlaczego ksiądz porównuje kobiety, które współżyły przed ślubem do kogoś pustego i brudnego? Prędzej zostaną zbawione niż ktoś, kto je obraża" - skomentowała jedna z internautek. "Jeśli ktoś nie zachował czystości do ślubu, nie czyni to kogoś gorszym i nie ujmuje wartości. Jest tak samo wartościowym człowiekiem" - dodała inna.

Ksiądz już odniósł się do słów krytyki i zapewnił, że nie miał zamiaru nikogo obrazić. Dodał jedynie, że chciał powiedzieć coś od serca. - Chodziło mi nie tylko o dziewczyny, ale też o chłopaków. Wszyscy na równi, bez stopniowania. [...] Nikogo wyżej tutaj nie stawiam. [...] A jeśli chodzi o szklankę, oczywiście, że można ją umyć, to się nazywa spowiedź święta - powiedział salezjanin, dodając, że nic nie narzuca wiernym, ponieważ mają wolną wolę.

Zobacz także

RadioZET.pl