Zamknij

Nie żyje ksiądz Rafał Kowalczyk. Ciało proboszcza znaleziono na podwórzu plebanii

19.12.2021 16:46

Ksiądz Rafał Kowalczyk, proboszcz parafii w Dzietrzkowicach (woj. łódzkie), nie żyje. Ciało kapłana znaleziono w niedzielę 19 grudnia na podwórzu plebanii.

Ksiądz Rafał Kowalczyk
fot. Facebook.com/Parafia-Dzietrzkowice

Ciało kapłana miała znaleźć jedna z parafianek, która udawała się na mszę świętą. Myślała, że proboszcz zaspał. Jak podaje portal tugazeta.pl, zwłoki duchownego znajdowały się między budynkiem plebanii a samochodem.

Ksiądz Rafał Kowalczyk nie żyje. Proboszcz miał 42 lata

Przyczyny i okoliczności śmierci księdza ustala policja oraz prokuratura. Wstępnie wykluczono napad na te rabunkowym. Ksiądz miał rany naskórka na jednej z rąk.

- Przed godziną 8:00 dyżurny został powiadomiony o odnalezieniu ciała mężczyzny w Dzietrzkowicach. Jest to 42-letni proboszcz tej parafii. W chwili obecnej od godzin porannych policjanci przy udziale lekarza i prokuratora ustalają okoliczności i przyczyny śmierci. Wstępnie wykluczono udział osób trzecich - mówił rzecznik wieruszowskiej policji Damian Pawlak, cytowany przez "Fakt".

Ksiądz Rafał Kowalczyk miał 42 lata. Proboszczem w Dzietrzkowicach był od września 2019 roku. Od kiedy zaczął pełnić tę funkcję, parafia w Dzietrzkowicach odżyła. "Widać to było choćby po organizacji wielu inicjatyw w kościele" - informuje tugazeta.pl.

Portal przekazał, powołując się na dziekana, że ksiądz Kowalczyk nie spisał testamentu. Taki zwyczaj praktykują księża, którzy kończą 40. rok życia.

NAPISZ DO NAS

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś intrygującego lub bulwersującego? Chcesz, żebyśmy opisali ważny problem? Napisz do nas! Informacje, zdjęcia i nagrania możesz przesłać nam na informacje@radiozet.pl.

RadioZET.pl/tugazeta.pl/"Fakt"