Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Michał Korościel
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

„Znikający ksiądz Sawicz” się znalazł. Ma już inne zatrudnienie

16.02.2019 22:30
xxx wiadomosci

Gdzie jest ksiądz Rafał Sawicz, który miał na polecenie Jarosława Kaczyńskiego otrzymać 50 tys. zł? Na to pytanie trudno było w ostatnich dniach odpowiedzieć. Od dłuższego czasu gdańska kuria uznawała go za zaginionego. W sobotę pojawiły się nowe ustalenia w sprawie tajemniczego zniknięcia duchownego.

„Znikający ksiądz Sawicz” się znalazł. Ma już inne zatrudnienie fot. shutterstock.com

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Pod koniec tygodnia w kwestii „taśm Kaczyńskiego” i spółki Srebrna pojawiła się nowa intrygująca postać. Według zeznań Geralda Birgfellnera, Jarosław Kaczyński nakłonił go do przekazania 50 tysięcy złotych w gotówce gdańskiemu duchownemu.

Gdy sprawa wyszła na jaw, okazało się, że ksiądz Sawicz zniknął. Od dłuższego czasu był uznawany przez kurię za „duchownego zaginionego” i nikt nie wiedział, co się z nim dzieje - do soboty, gdy w mediach pojawiły się doniesienia, że „znikający ksiądz” przebywa w Gdańsku. Znalazł też nowe zatrudnienie – w Urzędzie Miasta. A przynajmniej tam pracuje niejaki Rafał Sawicz.

„Urzędnik Rafał Sawicz pracuje u nas od roku 2016. Został zatrudniony na zastępstwo” – mówi Olimpia Schneider z biura prasowego Urzędu Miasta Gdańska. Czy „urzędnik Rafał Sawicz” to na pewno zaginiony ksiądz Rafał Sawicz? Według nieoficjalnych ustaleń „Wyborczej”, tak.

„Urzędnik Sawicz” pracuje obecnie w Referacie Analiz Opłat i Rozliczeń Wydział Skarbu. Aktualnie również trudno się z nim skontaktować, bo… przebywa na „wcześniej zaplanowanym urlopie wypoczynkowym”.

RadioZET.pl/wyborcza.pl/MK

Oceń