Zamknij

Ksiądz pedofil chce zostać ułaskawiony przez prezydenta Andrzeja Dudę

Redakcja
30.11.2017 11:21
Ksiądz pedofil chce zostać ułaskawiony przez prezydenta Andrzeja Dudę
fot. Pixabay

Ksiądz Paweł K. prosi o ułaskawienie prezydenta Andrzeja Dudę. Duchowny odsiaduje wyrok za seksualne wykorzystywanie nieletnich. 

Ksiądz Paweł K. odsiaduje w więzieniu wyrok siedmioletniego pozbawienia wolności. Teraz apel o ułaskawienie wystosował do samego prezydenta. W tej inicjatywie popiera go proboszcz parafii Bożego Miłosierdzia w Oławie, który wystosował w tej sprawie specjalny list. Jak donosi "Gazeta Wrocławska", proboszcz napisał w nim, że Paweł K. to "dobry kapłan i człowiek". Ponadto ksiądz miał wspierać (także finansowo) potrzebujących. 

„Moje skazanie uderzyło w całą rodzinę” - czytamy w liście księdza Pawła skierowanym do sądu. - „Mam z tego powodu ogromne wyrzuty i żal do siebie. (…) Wyrażam ubolewanie, że będąc osobą zaufania publicznego, moja postać stała się przyczyną podnoszonych ocen, osądów, zgorszeń, trudności, rzucając cień na Kościół Katolicki jako jego przedstawiciel. Nigdy tego nie chciałem i planowałem. Nie powinienem był dać jakichkolwiek choćby pozorów ku temu”. 

Do tej pory sąd dwa razy odrzucił wniosek o ułaskawienie księdza-pedofila. Obie prośby wystosowała jego matka. W czerwcu wysłała też list do prezydenta Andrzeja Dudy. Pisała w nim, że przeżywa sprawę syna, a sama jest już schorowana i ma swoje lata. 

W 2012 roku ksiądz Paweł K. został przyłapany w hotelu z 13-letnim chłopcem. Szybko okazało się, że już w 2005 roku miał sprawę karną za posiadanie dziecięcej pornografii. Prokurator, która prowadziła jego sprawę, mówiła, że wykorzystywał niedoświadczonych, nieporadnych chłopców i uzależniał ich od siebie. 

RadioZET.pl/Gazeta Wrocławska/KM