Zamknij

Ksiądz oskarżony o trzykrotny gwałt na 14-latce nie trafi do aresztu [NOWE FAKTY]

Redakcja
26.02.2018 13:28
Ksiądz z zapędami pedofilskimi
fot. East News

Nowe fakty w bulwersującej sprawie księdza Marcina Ł. Oskarżony o trzykrotny gwałt na 14-latce nie trafi do aresztu. Biskup umieścił go w klasztorze, gdzie poczeka na rozprawę przed sądem.

Zagłosuj

Uważasz, że księżom należałoby znieść celibat?

Liczba głosów:

Do prokuratury wpłynęło zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa przez księdza Marcina Ł., który oskarżony został o trzykrotny gwałt na nieletniej w małej wsi na Podlasiu. Mężczyzna przyznał się częściowo do stawianych mu zarzutów, jednak, jak podaje Polsat News, mężczyzna nie trafi do aresztu, lecz do klasztoru. — Nadmieniamy, że nadal trwają właściwe czynności w ramach postępowania kościelnego — tłumaczy ks. Zbigniew Rostkowski, kanclerz kurii.

Podstępnie zwabiał nastolatkę

Z dotychczasowych ustaleń śledczych wynika, że będący wikariuszem w parafii w maju i w czerwcu ubiegłego roku, ksiądz Marcin Ł., podstępem zwabiał 14-latkę do budynku plebanii, zamykał drzwi na klucz, po czym rozbierał ją do naga. Pokrzywdzona zeznała, że do gwałtu doszło trzykrotnie.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku.

Prowadził katechezę w szkole

Decyzją biskupa oskarżony został dyscyplinarnie zwolniony. Zakazano mu wykonywania wszelkich funkcji kapłańskich oraz umieszczono go w miejscu odosobnienia w wyznaczonym klasztorze — podaje diecezja.

Zobacz także

Trwa śledztwo, które ma ujawnić, czy ksiądz z zapędami pedofilskimi nie ma na koncie większej liczby ofiar. 28-latek prowadził katechezy w gimnazjum i szkole podstawowej. Grozi mu od 3 do nawet 15 lat za kratami.

Pisaliśmy o sprawie kilka dni temu:

Zobacz także

RadioZET.pl/Polsat News/wspolczesna.pl/strz