Zamknij

Ksiądz poświęcił McDonalda. Komentarz Episkopatu

Redakcja
05.07.2018 11:36
Ksiądz poświęcił McDonalda. Komentarz Episkopatu
fot. ---

W Nakle nad Notecią została otwarta restauracja McDonald's. To wydarzenie wywołało wielkie poruszenie wśród internautów ze względu na wizytę księdza, który poświęcił fast food. Portal OKO.press poprosił Konferencję Episkopatu Polski o skomentowanie tej sytuacji. 

W sobotę, 30 czerwca otwarto pierwszy w Nakle nad Notecią lokal McDonald's. W uroczystości wzięli udział między innymi przedstawiciele władz lokalnych jak starosta nakielski Tomasz Miłowski. Wydarzenie było mocno nagłośnione głównie ze względu na zrealizowany pomysł... poświęcenia lokalu przez księdza. Internet obiegły zdjęcia duchownego z kropidłem przechadzającego się między frytkownicami i grillami. 

OKO.press poprosiło o komentarz w tej sprawie Konferencję Episkopatu Polski. 

– Jeśli coś się święci, to wyłącza się to z użytku publicznego, a włącza do sakralnego. Gdy ktoś prosi, aby Pan Bóg pobłogosławił miejsce, gdzie ludzie będą przebywać, nawet jadalnie czy kuchnię, ksiądz może to zrobić. To przede wszystkim modlitwa za pracowników takiego miejsca. A błogosławi się nawet kwiaty na groby, które później trafiają na śmietnik – odpowiedziała komisja ds. Kultu Bożego.

Zobacz także

Błogosławieństwo ma chronić też od „złych rzeczywistości nadprzyrodzonych”. Podczas otwarcia lokalu zaproszono podopiecznych domu dziecka w Paulinie oraz rodziny zastępcze, którym właściciele lokali McDonald's przekazali 5 tys. złotych.

RadioZET.pl/OKO.press/KM