Zamknij

Ksiądz prosi o autobus, który dowoziłby wiernych do kościoła

Redakcja
20.12.2017 12:38
Ksiądz prosi o autobus, który dowoziłby wiernych do kościoła
fot. Archiwum RadioZET.pl

Duchowny z parafii na warszawskim Bródnie wymyślił sposób, aby wierni łatwiej mogli dostać się na niedzielną mszę. Chce, aby powstała nowa linia komunikacji miejskiej, której przystanek byłby w bezpośrednim sąsiedztwie z kościołem.

Zagłosuj

Chodzisz regularnie do kościoła?

Liczba głosów:

Proboszcz parafii św. Marii Magdaleny na warszawskim Bródnie wystąpił z wnioskiem o stworzenie linii autobusowej. Pismo trafiło do ZTM. Urzędnicy dzielnicy stwierdzili, że dołożenie linii do rozkładu jest możliwe, jednak autobusy nie będą dowoziły ludzi bezpośrednio pod świątynię.

Nowa linia autobusowa

Problem tkwi w położeniu kościoła, który znajduje się na krańcu osiedla, gdzie nie dojeżdża żaden autobus, a dla wielu starszych mieszkańców dzielnicy, piesza wycieczka do świątyni jest ponad ich siły.

Zdania są podzielone

Pomysł utworzenia nowej linii nie przypadł do gustu wszystkim mieszkańcom dzielnicy. – Nie wszyscy chcą mieć autobus przejeżdżający pod ich oknami. To wiąże się oczywiście z większym hałasem. Druga kwestia to przebudowa osiedlowych ulic - likwidacja miejsc parkingowych oraz progów zwalniających. Zdajemy sobie sprawę, że nie wszystkim ten pomysł musi się podobać – mówi rzecznik prasowy ZTM, Igor Krajnow.

Niebezpieczny smog objął już niemal całą Polskę. Zobacz, czym to grozi: >>KLIJNIJ TUTAJ<<

RadioZET.pl/Gazeta.pl/strz