Zamknij

Ksiądz przyłapany z 16-latkiem w aucie. Miał przy sobie prezerwatywy i lubrykanty

Redakcja
12.07.2017 23:46
Ksiądz przyłapany z 16-latkiem w aucie. Miał przy sobie prezerwatywy i lubrykanty
fot. Archiwum Radia ZET

Prokuratura w Głogowie bada sprawę księdza, który został przyłapany na tym, jak siedział na uboczu w samochodzie z 16-latkiem. Jak podał „Głos Głogowa” duchowny miał przy sobie prezerwatywy i lubrykanty.

Jeden z mieszkańców małej miejscowości pod Głogowem zaalarmował policjantów po tym, jak zobaczył dwuznaczną scenę w odludnym miejscu na obrzeżach Głogowa. Gdy mundurowi przyjechali na miejsce, okazało się, że w środku był ksiądz z 16-latkiem.

Duchowny z nastolatkiem w aucie

Do zdarzenia doszło pod koniec czerwca w małej miejscowości pod Głogowem. Funkcjonariusze interweniowali na wniosek mieszkańca, który zobaczył dorosłego mężczyznę z nastolatkiem w samochodzie w odludnym miejscu – mówił Podinspektor Bogdan Kaleta, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Głogowie.

Jak podaje „Gazeta Wrocławska”, nastolatek zaś miał już ukończone 15 lat, a to właśnie osoby do 15. roku życia podlegają szczególnej ochronie w polskim prawie. Przestępstwem są wszelkie kontakty seksualne, także za zgodą tych osób, jeżeli nie ukończyły jeszcze 15. roku życia.

Śledztwo w toku

Dochodzenie w tej sprawie trwa. – Na obecnym etapie śledztwa nie potwierdzono, że doszło do kontaktu seksualnego w wyniku przemocy, podstępu lub groźby. Ze względu na dobro śledztwa, a w tym dobro małoletniego, nie ujawniamy innych okoliczności sprawy – komentowała Lidia Tkaczyszyn, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Legnicy.

Zobacz także

RadioZET.pl/GazetaWrocławska/GłosGłogowa/strz