Zamknij

Ksiądz skazany za molestowanie 11-latka dostał kierowniczą posadę

Redakcja
06.09.2018 00:01
Ksiądz skazany za molestowanie 11-latka dostał kierowniczą posadę
fot. Shutterstock

W 2014 roku ks. Grzegorz K. został skazany za molestowanie 11-letniego ministranta. Był to wówczas jeden z najgłośniejszych skandali pedofilskich w polskim kościele. Jak informuje portal OKO.Press, 1 kwietnia br. Grzegorz K. został mianowany przez biskupa diecezji administratorem Domu Księży Emerytów.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Kuria Warszawsko-Praska od kilku dni nie odpowiada na pytania dziennikarza serwisu. Pytania wysłano w środę 29 sierpnia - czytamy na stronie portalu.

Skandal pedofilski z udziałem ks. Grzegorza K. ujawniła w 2013 roku stacja TVN. Telewizja informowała wówczas, że mimo ciążących zarzutów duchowny był proboszczem w jednej z parafii na warszawskim Tarchominie. Ponadto opiekował się 32 ministrantami.

Zobacz także

Stacja ujawniła także wstrząsające zeznania jednego z poszkodowanych przez księdza. „Ksiądz zdjął t-shirt, położył się na dywanie, kazał mi podejść do siebie i położyć się prostopadle do niego, tak aby moja głowa była na jego brzuchu. On powiedział: "chodź, połóż się na brzuszku". (…) Dotykał moich włosów i mówił: "zobacz, jak mi staje" (…) – mówił jeden z ministrantów.

Zobacz także

W 2014 ks. Grzegorz K. został skazany na rok więzienia w zawieszeniu na cztery lata. Także kuria wszczęła postępowanie kanoniczne wobec jego osoby. Nie wiadomo jednak jak się skończyło.

Jak podał portal OKO.Press, ks. Grzegorz K. został mianowany przez biskupa diecezji administratorem Domu Księży Emerytów.

RadioZET.pl/OKO.Press/BM