Zamknij

Skandal w Pułtusku. Ksiądz spoliczkował dziecko podczas komunii. Sprawą zajął się prokurator

Redakcja
30.05.2018 17:17

Wstrząsający incydent w kościele w Pułtusku. Ksiądz spoliczkował dziecko za to, że wyjęło z ust opłatek podczas komunii świętej. Sprawą zajęła się prokuratura.

priest
fot. Shutterstock (zdj. ilustracyjne)

Skandal w Pułtusku. Ksiądz w tamtejszym kościele uderzył 10-latka podczas przyjmowania komunii świętej. Chłopiec wyjął opłatek z ust i zaczął mu się przyglądać. Wtedy doszło do aktu przemocy. – Ksiądz najpierw szarpie dziecko za ucho i wydziera się na nie, po czym gwałtownie strzela go łapą w policzek – mówi jeden ze świadków w rozmowie z „Faktem”.

Ksiądz uderzył dziecko

Czytelnicy „Faktu” poinformowali o sprawie reporterów, którzy skontaktowali się z policją. – Potwierdzam, że przyjęliśmy zgłoszenie o pobiciu. W związku z tym, że sprawa dotyczy dziecka, przekazaliśmy postępowanie do prokuratury. Na tym etapie nie mogę nic więcej powiedzieć – mówi sierż. sztab. Milena Kopczyńska z Komendy Powiatowej Policji w Pułtusku.

Sprawą zajęła się prokuratura

Mieszkańcy Pułtuska są w tej sprawie podzieleni. Część z nich uważa, że duchowny przesadził i musi za to odpowiedzieć. Inni twierdzą, że ksiądz miał prawo skarcić 10-latka za to, że źle się zachował. Sprawą zajęła się prokuratura. – Przyjęliśmy zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa w zeszłym tygodniu od mamy chłopca i wszczęliśmy dochodzenie. Obecnie trwa zabezpieczanie dowodów w postaci kościelnego monitoringu oraz ustalanie świadków zdarzenia. Następnie przystąpimy do przesłuchań – komentuje Jolanta Świdnicka z prokuratury rejonowej w Pułtusku w rozmowie z Fakt24.pl.

Wczoraj również pisaliśmy o incydencie duchownego:

Zobacz także

RadioZET.pl/Fakt24.pl/strz