Zamknij

Proboszcz podejrzany o molestowanie seksualne dziecka. Został aresztowany

18.09.2020 19:59
ksiądz z zarzutami molestowania dziecka
fot. Shutterstock

Proboszcz Parafii Najświętszego Serca Jezusowego w Ostrowcu Świętokrzyskim został aresztowany na trzy miesiące. Jest podejrzany m.in. o molestowanie seksualne małoletniego poniżej 15 roku życia – poinformowała w piątek Prokuratura Okręgowa w Tarnobrzegu.

Ksiądz z Ostrowca Świętokrzyskiego aresztowany. Jest podejrzany o molestowanie seksualne nieletniego. Andrzej Dubiel, rzecznik prokuratury przekazał, że do zatrzymania kapłana doszło 15 września. "Podejrzanemu przedstawiony został zarzut związany z molestowaniem seksualnym małoletniego poniżej 15 roku życia, jak również zarzut dotyczący bezprawnego wpływania na pokrzywdzonego celem wywarcia na nim określonego wpływu zmierzającego do złożenia korzystnych dla podejrzanego zeznań" – przekazał.

Podejrzany zarzucane mu przestępstwo miał popełnić na przestrzeni lat 2005–2006. W tym czasie pełnił funkcję proboszcza parafii Miłosierdzia Bożego w Tarnobrzegu.

Proboszcz z Ostrowca Świętokrzyskiego aresztowany. Jest podejrzany o molestowanie seksualne nieletniego

Zaznaczył, że przesłuchany nie przyznał się do zarzucanych mu czynów. "Złożył obszerne wyjaśnienia, które są sprzeczne z zebranym w sprawie materiałem dowodowym" – zaznaczył.

Zobacz także

Dubiel przekazał, że 17 września Sąd Rejonowy w Tarnobrzegu na wniosek prokuratury podjął decyzję o aresztowaniu Józefa G. na okres 3 miesięcy. "W śledztwie nadal prowadzone są intensywne czynności procesowe, mające na celu wyjaśnienie wszelkich okoliczności sprawy" – dodał.

Postępowanie w tej sprawie zostało wszczęte 24 czerwca 2019 roku na wskutek zawiadomienia o podejrzeniu popełnienia przestępstwa złożonego przez oficjała Sandomierskiego Sądu Biskupiego w Sandomierzu.

Zobacz także

"W toku prowadzonego śledztwa, dzięki ścisłej współpracy z Sandomierską Kurią Diecezjalną, został zebrany niezbędny materiał dowodowy, który finalnie stanowił podstawę przedstawionych zarzutów" – poinformował Dubiel. Józefowi G. grozi od 2 do 12 lat pozbawienia wolności.

RadioZET.pl/ PAP