Zamknij

52-letni ksiądz z Rzeszowa krzywdził dzieci podczas rekolekcji. Jest wyrok sądu

Redakcja
01.02.2018 12:57
52-letni ksiądz z Rzeszowa krzywdził dzieci podczas rekolekcji. Jest wyrok sądu
fot. TVP3 Rzeszów (kard z programu)

Bulwersująca historia z Rzeszowa. Tamtejszy duchowny po rekolekcjach wchodził swoim podopiecznym do pokojów i obmacywał ich. Sąd skazał 52-latka na półtora roku więzienia.

Zagłosuj

Uważasz, ze księża powinni znieść celibat?

Liczba głosów:

Ze śledztwa prokuratury wynika, że ofiarami księdza pedofila padali uczniowie gimnazjum. Rzeszowscy parafianie w rozmowie z mediami zgodnie twierdzili, że duchowny miał znakomite podejście do dzieci. Umiał z nimi rozmawiać i wiedział, jakie mają problemy. Wielu traktowało go jako autorytet.

Ksiądz był autorytetem dla młodzieży

52-latek prowadził w Rzeszowie dom rekolekcyjny, gdzie na okres kilku dni przyjeżdżali do niego nastolatkowie z całej okolicy. Paweł T. umiejętnie wykorzystywał swój autorytet do zaspokojenia nieprzyzwoitych potrzeb. Najpierw prowadził wielogodzinne rozmowy z młodymi ludźmi. Następnie — jak wynika z zakończonego już śledztwa — zakradał się im do pokojów, gdzie dochodziło do obmacywania i molestowania.

„Winny przestępstw seksualnych”

Paweł T. został uznany za winnego przestępstw na tle seksualnym. Sąd Rejonowy w Rzeszowie poza tym, że zakazał pracy z nieletnimi, skazał go na 1,5 roku. Duchownego pedofila czeka jeszcze sąd kościelny. Wyrok rzeszowskiego sądu jest nieprawomocny. Jak na razie nie ma informacji o ewentualnym odwołaniu się od decyzji.

Zobacz także

RadioZET.pl/Fakt24/TVP3 Rzeszow/strz