Zamknij

Ksiądz zamienił godziny mszy, aby nie kolidowały z mundialem

Redakcja
13.06.2018 12:36
Ksiądz pilka
fot. Wikipedia+Shutterstock

W związku z rozpoczynającym się w czwartek mundialem ksiądz z parafii w Modzurowie na Śląsku postanowił zmienić godziny mszy tak, aby nie kolidowały z meczami.

Na czas najważniejszych rozgrywek w świecie futbolu godziny nabożeństw zostaną pozamieniane. Ponieważ mecze rozgrywane będą o godz. 14:00, 17:00 i 20:00, aby umożliwić ich oglądanie przez zagorzałych kibiców i przeze mnie, Msze św. od czwartku, aż do zakończenia mistrzostw rozpoczną się o 19:00 – napisali duchowni na tablicy ogłoszeniowej Rzymsko-Katolickiej Parafii p.w. Trójcy Świętej w Modzurowie.

>>> Przeczytaj więcej o Mundialu 2018 w Rosji <<<

Ksiądz zamienił godziny mszy

Ponadto ukłonem w stronę wiernych jest zorganizowanie przez parafię specjalnej strefy kibica, gdzie będzie można wspólnie oglądać mecze. – Będzie umieszczony telewizor i parafianie będą mieli możliwość kibicowania. Przede wszystkim to jest ważne, żebyśmy potrafili być razem – mówił duchowny w rozmowie z „Wprost”.

Strefa kibica w Modzurowie

Ksiądz Joachim Kroll uważa, że taki ruch parafii przed mundialem to dobry pomysł. – Kościół to jest wspólnota wspólnot. Jeżeli ludzie są razem, potrafią być razem, to zawsze jest jakieś dobro. My – także media – potrafimy ciągle krytykować, ciągle wyciągać błędy, natomiast jak usiądziemy razem, to się okazuje, że nie jesteśmy takimi „diabłami”. Potrafimy razem się cieszyć, razem oglądać mecze. To jest coś, co potrafi łączyć, zjednać – podkreślał ksiądz, o którym zrobiło się głośno w ogólnopolskich mediach.

>>> Przeczytaj więcej o Mundialu 2018 w Rosji <<<

RadioZET.pl/Wprost.pl/msn.com/strz