Ksiądz chciał „sprawdzić, czy nie zgłupieliśmy”. Zrobił sondę nt. małżeństw i... nie spodziewał się takiej reakcji

Redakcja
07.06.2018 11:38
Marsz
fot. Jan Graczyński/East News

Duchowny z województwa pomorskiego chciał sprawdzić, jakie jest zdanie użytkowników Twittera na temat małżeństw. Zarządził więc na swoim profilu sondę, której wynik – delikatnie mówiąc – odbiegał od jego przewidywań.

Zagłosuj

Czy małżeństwo to...?

Liczba głosów:

Ks. Janusz Chyła, proboszcz parafii pw. Matki Bożej Królowej Polski w Chojnicach (woj. pomorskie), ma dość sprecyzowane stanowisko w kwestii małżeństw. Według niego tylko związek mężczyzny i kobiety podlega pod tę definicję. Mało tego – dotychczas wydawało mu się również, że podobną opinię wyraża większość internautów.

Duchowny, aby się w tym przekonaniu upewnić, postanowił zamieścić na swoim profilu na Twitterze sondę, w której zadał jedno pytanie z dwiema możliwymi odpowiedziami:

„Są sprawy nad którymi się nie głosuje. Ale chcę sprawdzić czy nie zgłupieliśmy. Małżeństwo to związek: a) mężczyzny i kobiety, b) mogą być inne warianty” – napisał.

I chyba nie spodziewał się wyników, jakie pojawią się w tej sondzie. Otóż zagłosowało w niej ponad 20 tys. użytkowników, z których – minimalna, ale jednak – większość (w stosunku 53 do 47%) opowiedziała się za drugą możliwością, uznając, że małżeństwo niekoniecznie musi zawsze oznaczać relację damsko-męską.

Sam duchowny odniósł się już do wyników zarządzonego przez siebie badania. „Ta sonda pokazuje zdolność mobilizacji zwolenników «małżeństw» jednopłciowych. Jeśli się nie obudzimy, to wkrótce mocno zdziwimy” – napisał w kolejnym poście.

Wśród komentujących opinie były podzielone. Duża część krytykowała księdza za takie postawienie sprawy, wyśmiewała też jego poglądy, inni zaś bronili duchownego.

RadioZET.pl/Gazeta.pl/Twitter/MP