Zamknij

Skandal w szkole. Ksiądz pokazał 10-latkom drastyczny film. Miał ich ostrzec przed Halloween

Redakcja
02.11.2017 17:57
Ksiądz
fot. Flickr

Uczniowie czwartej klasy szkoły podstawowej długo nie zapomną tej lekcji religii. Prowadzący ją ksiądz pokazał im bowiem film, który w zamyśle miał przestrzegać przed świętowaniem w Halloween. Obraz pełen był drastycznych scen, zupełnie nieadekwatnych do wieku jego widzów. Władze szkoły oraz parafia, w której działa duchowny, zareagowały od razu i wyciągnęły wobec niego konsekwencje.

Sytuacja wydarzyła się w Szkole Podstawowej Spółdzielni Oświatowej "Edukator" w Ostrowie Wielkopolskim. Ksiądz, prowadzący lekcję religii, w przededniu Halloween, postanowił zniechęcić uczniów czwartej klasy do obchodzenia tego święta. Wyświetlił im więc film dokumentalny pt. "10 powodów, dla których chrześcijanin nie powinien obchodzić Halloween".

Niestety, zamiast obrzydzić dzieciom dynie i czarownice, doszczętnie ich przeraził. Film był bowiem bardzo brutalny, pełen mocnych i drastycznych scen rodem z 'Egzorcysty". 10-latkowie byli wstrząśnięci i - jak relacjonowali ich rodzice w lokalnych mediach - miały problemy ze snem. Ksiądz zorganizował projekcję, mimo że na pudełku z płytą DVD zamieszczono ostrzeżenie, że "materiał zawiera drastyczne sceny i obrazy".

Postawa duchownego spotkała się ze zdecydowaną reakcją dyrekcji szkoły, która postanowiła go zwolnić. Kierownictwo placówki przeprosiło również rodziców oraz zadeklarowało, że zapewni uczniom opiekę psychologiczną. Także władze parafii, do której należał ksiądz, zareagowały natychmiast:

- Ksiądz jest już zwolniony z praktyki diakońskiej. Także chciałbym przeprosić wszystkich uczniów oraz rodziców. Taka lekcja religii nie powinna mieć miejsca – powiedział w rozmowie z Wirtualną Polską ksiądz prałat Andrzej Szudra, Proboszcz Parafii Miłosierdzia Bożego w Ostrowie Wielkopolskim.

RadioZET.pl/wp.pl/MP