Zamknij

Książę i księżna Cambridge z wizytą w Polsce. Znamy szczegóły

Redakcja
03.07.2017 13:18
Książę i księżna Cambridge z wizytą w Polsce. Znamy szczegóły
fot. Flickr

Wizyta księcia Williama i księżnej Kate rozpocznie się 17 lipca. Członkowie brytyjskiej monarchii odwiedzą Warszawę i Gdańsk. Znamy już coraz więcej szczegółów tej wizyty.

Książę i księżna Cambridge odwiedzą m.in. Muzeum Powstania Warszawskiego w stolicy oraz Muzeum Stuthoff w Sztutowie. Nad morzem mają też zaplanowane spotkanie z przedsiębiorcami oraz udadzą się na spacer po gdańskiej starówce.

Wizyta rozpocznie się 17 lipca w stolicy Polski.

W Warszawie członkowie brytyjskiej monarchii spotkają się z weteranami II wojny światowej, a także odbędą rozmowy z biznesmenami w wieżowcu Warsaw Spire. 

Drugi dzień delegacji to już wizyta w nazistowskim obozie Stutthof w Sztutowie. Później książęca para wybierze się na spacer gdańską starówką. Podobno książę i księżna Cambridge mają ochotę spróbować polskich pierogów. Zatem degustacja także jest w planie. Oprócz tego przyjrzą się wystawie bursztynów i obejrzą występy lokalnych artystów. 

William jest patronem Teatru Szekspirowskiego w Gdańsku, nic więc dziwnego, że książęca para pojawi się także w tym miejscu. Zwieńczeniem pobytu ma być wizyta w Europejskim Centrum Solidarności oraz przejście pod historyczną bramą Stoczni Gdańskiej.

Książęca para spotka się także z prezydentem Andrzejem Dudą.

RadioZET.pl/KM