Zamknij

Publikacja Magdaleny Ogórek z dotacją od ministra Glińskiego

Redakcja
08.03.2017 18:51
Publikacja Magdaleny Ogórek z dotacją od ministra Glińskiego
fot. Wojciech Nekanda Trepka/Agencja Gazeta

Dotacje w programie "Literatura" zostały ogłoszone. Decyzją Ministerstwa Kultury jedną z osób, która otrzyma najwyższą kwotę jest kandydatka na prezydenta z ramienia SLD, a obecnie publicystka TVP Info Magdalena Ogórek. 

Najwyższa kwota dofinansowania wyniosła w tej edycji 40 tysięcy złotych. Otrzymało ją 20 wydawnictw na łącznie kilka projektów. Do ministerstwa wpłynęło w tym roku 112 wniosków.

Zagłosuj

Jak oceniasz działalność ministra Glińskiego?

Liczba głosów:

Wśród najlepiej ocenionych prac znalazła się publikacja popularno-naukowa dr Magdaleny Ogórek. Jest to jej pierwsze dzieło tego typu.

Wydawnictwa wyróżnione w konkursie najwyższą nagrodą to m.in. Zona Zero (dystrybutorem książek jest wydawnictwo Fronda), Fundacja Augusta hr. Cieszkowskiego, Flos Carmeli - Wydawnictwo Warszawskiej Prowincji Karmelitów, Wydawnictwo Test oraz Fronda PL Sp.z o.o.

Publikacja Magdaleny Ogórek nosi tytuł: "Lista Waechtera. Nazista, który okradł Kraków"

Wypełnij PIT-a za darmo i pomóż Fundacji Radia ZET

Jak opisuje program dotacji resort kultury, jego celem jest "podnoszenie poziomu świadomości literackiej i uzupełnienie rynku wydawniczego poprzez dofinansowywanie wartościowych, niekomercyjnych publikacji literatury polskiej i światowej".

RadioZET.pl/TVN24/KM