Zamknij

Strach i panika podczas kolędy. Księża ostrzelani z wiatrówki

21.01.2020 10:23
księża ostrzelani
fot. Shutterstock

Skandaliczne i niebezpieczne zdarzenie miało miejsce na jednym z rzeszowskich osiedli podczas trwających wizyt duszpasterskich. Informacje, które najpierw pojawiły się w mediach społecznościowych, potwierdził proboszcz parafii Świętej Rodziny w rozmowie z portalem Nowiny24.pl.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Na celowniku nieznanego sprawcy znaleźli się czterej duchowni z parafii Świętej Rodziny w Rzeszowie. W trakcie wizyt duszpasterskich na osiedlu Krakowska-Południe, zostali oni ostrzelani z wiatrówki. Nikomu nic się nie stało, ale sprawa została zgłoszona na policję.

Zobacz także

- Padło kilka strzałów z wiatrówki w kierunku księży. O sytuacji dowiedziałem się dopiero po tym, jak księża wrócili z kolędy - mówi w rozmowie z portalem Nowiny24.pl proboszcz parafii.

 

Według duchownego, nie może być tutaj mowy o jakiejkolwiek pomyłce.

Mieszkaniec bloku z pewnością nie strzelał do gołębi, czy w powietrze, ponieważ strzały powtarzały się wtedy, jak koło bloku przechodzili księża razem z ministrantami.

 – podkreśla proboszcz.

Jak ustalił lokalny portal, strzały padły prawdopodobnie z bloku przy ul. Solarza 6, ale nie wiadomo, kto jest za zdarzenie odpowiedzialny.

Zobacz także

Sprawy nie chce komentować miejscowa policja. Funkcjonariusze nie potwierdzają także, czy wpłynęło przedmiotowe zgłoszenie.

RadioZET.pl/ Nowiny24