Księżna Kate i książę William są już w Polsce [RELACJA Z WIZYTY]

Redakcja
17.07.2017 13:35
Księżna Kate i książę William w Warszawie
fot. PAP

Księżna Kate i książę William są już w Polsce! Para książęca rozpocznie wizytę od Warszawy, we wtorek pojedzie do Trójmiasta. W środę księżna Kate i książę William znów wrócą do stolicy, skąd wylecą do Berlina. Zobacz relację na żywo z wizyty pary książęcej w Polsce. Zaczynamy od Warszawy!

RELACJA NA ŻYWO. Treść odświeża się automatycznie co 60 sekund

W poniedziałek, 17 lipca, rozpocznie się wizyta księżnej Kate i księcia Williama w Polsce. Wraz z nimi przyjadą również ich dzieci – George i Charlotte. Brytyjska rodzina królewska zamieszka w warszawskim Belwederze.

Co w planach mają księżna Kate i książę William podczas wizyty w Polsce? Na pewno odwiedzą Muzeum Powstania Warszawskiego, zobaczą pomnik Adama Mickiewicza i wraz z Agatą Kornhauser- Dudą i Andrzejem Dudą będą spacerować po ogrodach Pałacu Prezydenckiego. Ambasada Brytyjska zaplanowała także przyjęcie z okazji urodzin królowej Elżbiety, w którym wezmą udział.

We wtorek, 18 lipca, księżna Kate i książę William odwiedzą także Gdańsk. To tam spróbują potraw przyrządzonych przez wybitnego szefa kuchni, Damiana Wawrzyniaka, który na co dzień pracuje w Wielkiej Brytanii. Co zje brytyjska para królewska? Część menu została już podana. Znalazły się w nim m.in: chleb ze smalcem, pierogi z brytyjską wieprzowiną, tatar ze śledzia oraz słodki ptyś ze śmietaną i owocami prosto z hrabstwa Cambridgeshire.

A co z najmłodszymi członkami brytyjskiej rodziny królewskiej? George i Charlotte też nie będą się nudzić. Kancelaria Prezydenta poinformowała, Belweder jest już gotowy na przyjęcie dzieci księżnej Kate i księcia Williama. Wiadomo, że zorganizowano dla nich specjalny plac zabaw. Śmiechu będzie więc co niemiara. 

RELACJA NA ŻYWO. Treść odświeża się automatycznie co 60 sekund

RadioZET.pl/SI