Pijany radny chciał przekupić drogówkę. Pogorszył swoją sytuację

24.10.2019 18:43
Policja
fot. Flickr

Na jeździe po pijanemu, a następnie próbie wręczenia łapówki złapała radnego z Izbicy Kujawskiej włocławska drogówka – donosi „Gazeta Pomorska”. Lokalnemu działaczowi grozi nawet 8 lat więzienia.

Chcesz śledzić takie informacje na bieżąco? Dołącz do grupy Kronika kryminalna Radia ZET na Facebooku

Pijany kierowca został zatrzymany w minioną niedzielę, 20 października. Policjanci z drogówki od razu wyczuli od niego woń alkoholu. Badanie alkomatem nie zostawiło wątpliwości – miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie.

Zobacz także

Kierowcą seata – jak podaje Pomorska.pl – okazał się Waldemar S., radny z Izbicy Kujawskiej. 59-latek pogrążył się jeszcze bardziej. Jak podaje Włocławska Policja, próbował wręczyć mundurowym łapówkę, by ci dali mu spokój.

S. został przewieziony na komendę. Wytrzeźwiał w areszcie, policjanci zabrali mu prawo jazdy. Usłyszał zarzuty kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości oraz próbę wręczenia korzyści majątkowej policjantom.

Zobacz także

Funkcjonariusze poinformowali go, że popełnił kolejne przestępstwo, po czym założyli mu kajdanki i przewieźli na komendę. Zatrzymali mu ponadto prawo jazdy. 59-latek spędził noc w policyjnym areszcie, a po wytrzeźwieniu usłyszał od mundurowych zarzuty dotyczące kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości oraz próbę wręczenia korzyści majątkowej policjantom

Anita Szefler-Ciupińska, Policja we Włocławku

S. dobrowolnie poddał się karze. Jak tłumaczył dla Pomorska.pl, liczył, że kilka godzin po zakrapianej imprezie będzie w stanie prowadzić…

Przeliczyłem się z możliwościami. Sądziłem, że po kilku godzinach od imprezy na działce, mogę kierować autem

Waldemar S., cyt. przez Pomorska.pl

S. jest radnym czwartą kadencję. Do tej pory cieszył się nieposzlakowaną opinią. Sprawa mandatu radnego wydaje się przesądzona.

RadioZET.pl/Pomorska.pl/Policja Włocławek