Zamknij

Kujawsko-Pomorskie: Wypadek autobusu. Są ofiary śmiertelne

Redakcja
18.06.2018 09:06
Kujawsko-Pomorskie: Wypadek autobusu. Są ofiary śmiertelne
fot. PAP

W miejscowości Konstantynowo (Kujawsko-Pomorskie) trwa akcja ratunkowa po wypadku autobusu, w którym zginęły 2 osoby, a szesnaście jest rannych. Na miejsce zdarzenia przyleciały dwa śmigłowce LPR i dojeżdżają kolejne karetki pogotowia.

Autobusem podróżowało 50 osób. Pojazd wpadł do rowu i przewrócił się na bok na łuku drogi w miejscowości Konstantynowo - w powiecie aleksandrowskim w gminie Waganiec. Droga nr 91 łącząca Gdańsk z Łodzią jest zablokowana. Policja organizuje objazdy. Na miejscu pracuje 6 zastępów straży pożarnej.

Wypadek autobusu 

- Autobus jest w rowie. Nie znam przyczyn, które spowodowały, że zjechał do rowu. Szesnaście osób jest rannych, dwie nie żyją - powiedział PAP rzecznik prasowy Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Toruniu st. kpt. Arkadiusz Piętak.

Zobacz także

Dodał w rozmowie z PAP, że na miejsce przyleciały dwa śmigłowce Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Dojeżdżają także kolejne karetki pogotowia.

- Więcej informacji w tej chwili nie ma. Nie był to autobus z dziećmi. Był to autokar wycieczkowy - podkreślił obecny na miejscu zdarzenia rzecznik.

Do wypadku doszło pomiędzy godziną 7 a 8 w poniedziałek rano.

RadioZET.pl/PAP/KM