Zaczął się sezon grzewczy i są już pierwsze ofiary podtrucia czadem. Ucierpiało dziewięciomiesięczne dziecko

Redakcja
15.11.2017 09:17
Zaczął się sezon grzewczy i są już pierwsze ofiary podtrucia czadem. Ucierpiało dziewięciomiesięczne dziecko
fot. PAP

Trzy osoby, w tym dziewięciomiesięczne dziecko, zostały podtrute czadem w miejscowości Trepki w powiecie brodnickim (woj. kujawsko-pomorskie). Zaalarmowani przez sąsiadów strażacy wyważyli drzwi mieszkania poszkodowanych. Obecnie wszystkie podtrute osoby są przytomne.

- Strażacy nie czekali na przyjazd policji i wyważyli drzwi. Dziecko zostało natychmiast wyniesione na zewnątrz, a dwóm osobom dorosłym pomoc przedmedyczna została udzielona w mieszkaniu - powiedział oficer dyżurny Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Brodnicy mł. asp. Tomasz Januszewski.

Do podtrucia czadem mogło dojść w wyniku nieszczelności piecyka na węgiel, ale szczegółowe przyczyny zdarzenia są dopiero badane.

- Mieszkanie zostało przewietrzone. O sytuacji służby zaalarmowali sąsiedzi - wskazał Januszewski.

Na miejscu działa 12 strażaków z dwóch zastępów straży pożarnej. Zgłoszenie o sytuacji służby otrzymały o godzinie 7.38.

- Dwie karetki pogotowania są już na miejscu. W drodze są dwa śmigłowce Lotniczego Pogotowia Ratunkowego z Olsztyna i Bydgoszczy. Możliwe bowiem, że któraś z osób będzie musiała trafić do komory hiperbarycznej w Gdyni - dodał dyżurny.

RadioZET.pl/pap/maal