W akcie zemsty zaatakowali 18-latka i jego znajomych. Policja zatrzymała kilkunastu pseudokibiców

Redakcja
21.11.2017 15:00
Pseudokibice
fot. KPP Świecie

16 stadionowych chuliganów, podejrzanych o brutalną napaść, zatrzymanych przez policję ze Świecia w woj. kujawsko-pomorskim. W lipcu tego roku napadli na 18-latka i dwoje jego znajomych na przejeździe kolejowym w Jeżewie. Sąd tymczasowo aresztował najbardziej agresywnego pseudokibica, wobec 15 mężczyzn zastosował dozór policyjny. Policja postawiła im zarzuty.

Stadionowi chuligani chcieli się zemścić na 18-latku, bo dzień wcześniej stanął w obronie napadniętego kolegi. Kilkudziesięciu zamaskowanych mężczyzn było uzbrojonych w pistolety pneumatyczne na metalowe kulki. Mieli też drewniane kije, pałki teleskopowe i gaz.

Na przejeździe kolejowym napadli na auto nastolatka. Chłopak podczas ucieczki został postrzelony w nogę, jego znajomi pobici, a auto doszczętnie zniszczone. Najbardziej agresywny chuligan trzy tygodnie później jeszcze raz zaatakował 18-latka - strzelał do niego z auta, którym jechał, policja zatrzymała go na gorącym uczynku.

Oprócz dozoru policji chuligani mają zakaz opuszczania kraju oraz zakaz kontaktowania się i zbliżania do pokrzywdzonych. Grozi im od 5 do 8 lat wiezienia.

RadioZET.pl/DW/MP