Zamknij

W wypadku na drodze krajowej nr 91 ucierpiało 16 osób

Redakcja
05.07.2017 14:52
W wypadku na drodze krajowej nr 91 ucierpiało 16 osób
fot. Policja.pl

W zderzeniu autobusu z busem, do którego doszło ok. godziny 11 na skrzyżowaniu drogi krajowej nr 91 z drogą powiatową wiodącą do Głogówka Królewskiego w powiecie świeckim w woj. kujawsko-pomorskim, ucierpiało 16 osób. Droga jest już odblokowana.

Informację o zabraniu do szpitala 9 osób potwierdził PAP rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Świeciu Paweł Puchowski. Łącznie 16 osób odniosło rany. - Autobus wyleciał z drogi i zatrzymał się na dachu. Ze wstępnych ustaleń wynika, że w autobusie podróżowało 14 osób z kierowcą, a w busie jedna osoba. Z relacji świadków wiemy, że to bus wyjeżdżał z drogi podporządkowanej, ale wypadek dalej badała będzie policja pod nadzorem prokuratury - powiedział PAP Puchowski.

Zobacz także

Dodał, że wszyscy poszkodowani byli przytomni, ale z potłuczeniami i urazami kończyn. Na miejsce zdarzenia wysłano 5 karetek pogotowia ratunkowego i śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego oraz 10 zastępów straży pożarnej. DK 91, która łączy województwo kujawsko-pomorskie z Gdańskiem oraz Łodzią, jest już odblokowana.

RadioZET.pl/pap/maal