Zamknij

Makabryczny wypadek przy rozładunku zboża. 7-latka straciła rękę

26.07.2019 13:08
Makabryczny wypadek przy rozładunku zboża. 7-latka straciła rękę
fot. GERARD/REPORTER/East News

Do tragicznych scen doszło w czwartek wieczorem, w powiecie grudziądzkim (województwo kujawsko-pomorskie). W trakcie rozładunku zboża 7-letnia dziewczynka weszła na przyczepę rolniczą i niespodziewanie włożyła rękę w podajnik.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Dziecko przebywały na miejscu zdarzenia z rodzicami, którzy wykonywali prace rolnicze.

Zobacz także

Maszyna rolna całkowicie zmiażdżyła dłoń 7-latki. Jak donosi m.in. „Super Express”, trzeba było całkowicie amputować zakleszczoną rękę dziecka.

Zobacz także

– Po uwolnieniu ręki dziewczynka została zabrana przez ZRM do szpitala – mówili strażacy w rozmowie z SE. Tam lekarze musieli podjąć decyzję o amputacji. Dziecko wciąż pozostaje objęte opieką medyczną.

Sprawę bada policja i prokurator

Dramatyczne zdarzenie potwierdził w rozmowie z Polską Agencją Prasową rzecznik prasowy policji grudziądzkiej, asp. szt. Jacek Jeleniewski.

Zobacz także

Na miejscu wypadku pojawili się również policjanci w obecności prokuratora rejonowego z Grudziądza. Przeprowadzili oględziny i przesłuchali świadków zdarzenia.

– Będziemy prowadzić czynności w kierunku ustalenia, czy doszło do narażenia dziecka na utratę zdrowia. Rodziców przebadano na obecność alkoholu. Byli trzeźwi – poinformował asp. szt. Jeleniewski.

Zobacz także

Grudziądzka policja apeluje o zachowanie ostrożności podczas pracy z urządzeniami rolniczymi oraz o zwracanie szczególnej uwagi na przebywające w pobliżu dzieci i młodzież. Należy zadbać o to, by urządzenia były odpowiednio zabezpieczone i unieruchomione. Policjanci przypominają, że odpowiedzialność za bezpieczeństwo dzieci podczas pracy na roli ponoszą dorośli.

 

RadioZET.pl/Super Express/PAP