Strzelanina w szkole w Brześciu Kujawskim. Jest areszt dla sprawcy

29.05.2019 12:06
Strzelanina
fot. PAP

Sąd Rejonowy we Włocławku zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy wobec sprawcy ataku na szkołę w Brześciu Kujawskim. Marek N. będzie go odbywał na oddziale psychiatrii sądowej w areszcie śledczym w Szczecinie.

– Marek N. przyznał się do winy. Odmówił dziś składania wyjaśnień. Sąd zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu w oddziale psychiatrii sądowej w areszcie śledczym w Szczecinie. Będzie to tymczasowe aresztowanie na okres trzech miesięcy – poinformował obrońca z urzędu adwokat Maciej Pilichowicz.

Zobacz także

18-letniemu Markowi N. przedstawiono trzy zarzuty. Pierwszy dotyczy usiłowania zabójstwa wielu osób i sprowadzenia niebezpiecznego zdarzenia zagrażającego życiu i zdrowiu wielu osób poprzez wniesienie do szkoły i odpalenie materiałów wybuchów domowej produkcji oraz broni palnej. Sprawca w tym przypadku swojego zamiaru nie osiągnął ze względu na ucieczkę zagrożonych osób.

Zobacz także

Koleje zarzuty to działanie z zamiarem bezpośrednim pozbawienia życia 11-letniej uczennicy oraz dopuszczenie się usiłowania zabójstwa woźnej. Mężczyzna spowodował u nich obrażenia skutkujące pobytem w szpitalu dłuższym niż tydzień. Według ustaleń prowadzących śledztwo napastnik obie osoby trafił kilka razy. Sprawcy ataku w szkole w Brześciu Kujawskim grozi nawet dożywocie. 

RadioZET.pl/PAP