Tragedia na budowie. Robotnik zginął przygnieciony przez ścianę

Redakcja
16.11.2018 14:45
Policja
fot. Flickr

W piątek w Kcyni podczas pracy zginął 36-letni mężczyzna, na którego przewróciła się ściana budynku. Obrażenia odniósł też drugi mężczyzna. Jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

W piątek, przed godziną 9 policjanci z Nakła nad Notecią zostali poinformowani o wypadku przy ul. Rynek w Kcyni (woj. kujawsko-pomorskie). Czterech mężczyzn demontowało chłodnię. Podczas prac na jednego z nich przewróciła się ściana stojącego obok budynku gospodarczego.

Mężczyzna zginął na miejscu. Miał 36 lat i był mieszkańcem gminy Kcynia. Poszkodowany został też drugi pracownik. 57-latek został przewieziony do szpitala. Jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Zobacz także

Jak poinformował PAP asp. szt. Damian Moczadło z Komendy Powiatowej Policji w Nakle nad Notecią, po wpłynięciu zgłoszenia na miejsce wypadku skierowano wszystkie służby ratunkowe. Policjanci pod nadzorem prokuratora przeprowadzili oględziny i przesłuchiwali świadków. Poinformowano też Państwową Inspekcję Pracy oraz nadzór budowlany.

Okoliczności wypadku wyjaśniają policjanci z Kcyni pod nadzorem prokuratury. „W tej chwili nie są jeszcze znane przyczyny wypadku” – powiedział Moczadło. Dodał, że teren został zabezpieczony, a policjanci zakończyli już czynności na miejscu zdarzenia.

RadioZET.pl/PAP/MP