Zamknij

Zgwałcił 15-latka w barowej toalecie. Dostał połowę mniejszy wyrok niż mu groził

21.02.2020 13:34
Gwałt
fot. Shutterstock

7,5 roku spędzi w więzieniu 35-latek, który zgwałcił w barowej toalecie 15-letniego chłopca. Prokuratura już zapowiedziała interwencję w sprawie, ponieważ domagała się dwukrotnie wyższego wyroku. 

Chcesz otrzymywać więcej takich informacji? Śledź Kronikę Kryminalną Radia ZET na Facebooku

Tę bulwersującą historię przypomniał portal fakt24.pl. Horror rozegrał się w lutym ubiegłego roku w barze w miejscowości Łasina pod Grudziądzem (woj. kujawsko-pomorskie). 15-latek czekał na obiad i poszedł do toalety, nie wiedział jednak, kto za nim poszedł.

Zgwałcił 15-latka w toalecie barowej

Tym kimś okazał się Przemysław G. Najpierw zamknął chłopca w pomieszczeniu i zagroził, że zrobi mu krzywdę. Następnie zakneblował mu usta i trzykrotnie zgwałcił. Szybka reakcja personelu i pozostałych klientów sprawiła, że na miejscu pojawiła się policja i jeszcze w lokalu zatrzymała zwyrodnialca. 

Zobacz także

Ten stanął przed Sądem Rejonowym w Grudziądzu. Przed kilkoma dniami zapadł wyrok w tej sprawie. Groziło mu 15 lat pozbawienia wolności, ostatecznie jednak sąd zdecydował, że spędzi w więzieniu połowę mniej czasu, bo 7,5 roku. Prokuratura już zapowiada interwencję. 

Grudziądz. Wyrok niższy niż wnioskowała prokuratura

– Kara w sposób znaczący odbiega od tej, o którą wnioskowała prokuratura. Po zapoznaniu się z pisemnym uzasadnieniem będziemy podejmować decyzję o odwołaniu – powiedziała w rozmowie z fakt24.pl Małgorzata Zdrojewska-Gutowska z Prokuratury Rejonowej w Grudziądzu.

Zobacz także

Oprócz tego, Przemysław G. otrzymał zakaz zbliżania się do pokrzywdzonego na okres 15 lat od uprawomocnienia się wyroku, a także przebywania na terenie placówek szkolno-wychowawczych. Dodatkowo musi zapłacić rodzinie swojej ofiary 40 tys. zł zadośćuczynienia. 

RadioZET.pl/Fakt24.pl