Zwłoki młodego Ukraińca na plebanii. Znalazł go kolega mieszkający za ścianą

27.01.2020 17:33
Świecie
fot. Kościół Matki Bożej Częstochowskiej i św. Stanisława w Świeciu/Wikimedia.Commons

Zwłoki obywatela Ukrainy znaleziono na terenie plebanii jednego z kościołów w Świeciu (woj. kujawsko-pomorskie). Policja będzie teraz przyczyny oraz dokładne okoliczności jego śmierci. 

Chcesz otrzymywać więcej takich informacji? Śledź Kronikę Kryminalną Radia ZET na Facebooku

O sprawie pisze "Gazeta Pomorska". Zwłoki Ukraińca znaleziono w niedzielę przed południem w pokoju na terenie plebanii świeckiej Fary, czyli Kościoła Matki Bożej Częstochowskiej i św. Stanisława w Świeciu (woj. kujawsko-pomorskie).

Zgłosił to mieszkający po sąsiedzku kolega zmarłego. Od rana nie słyszał za ścianą żadnych dźwięków, których normalnie by się spodziewał, zatem wszedł do lokalu kolegi i okazało się, że ten leżał i już nie żył.

mł. asp. Julia Świerczyńska, p.o. oficera prasowego KPP Świecie

Funkcjonariusze policji dokonali oględzin pomieszczenia. Jak podaje "GP" Wstępne ustalenia wskazują na to, że do śmierci mężczyzny raczej nie przyczyniły się osoby trzecie. Wiadomo, że zarówno zmarły, jak i jego kolega wynajmowali pokoje w budynku, w którym mieściła się plebania kościoła. 

Zobacz także

Śledczy będą teraz wyjaśniać przyczyny oraz dokładne okoliczności śmierci denata. Odpowiedzi na wiele pytań udzieli zaplanowana na najbliższe dni sekcja zwłok. 

RadioZET.pl/Gazeta Pomorska