Zamknij

Kukiz odda partyjne środki na działalność dobroczynną. Wiemy, kto dostanie pieniądze

Redakcja
25.04.2017 14:15
Paweł Kukiz
fot. RadioZET

- Kukiz'15 otrzymał zwrot kosztów poniesionych w trakcie kampanii wyborczej w wysokości ok. 3 milionów zł. Przeznaczymy te pieniądze na działalność dobroczynną i społeczną - poinformował lider ugrupowania Paweł Kukiz.

Kukiz przypomniał we wtorek na konferencji prasowej w Sejmie, że Kukiz'15 nie jest partią polityczną i nie pobiera subwencji partyjnych. - Kukiz'15 otrzymał natomiast zwrot (kosztów) poniesionych w trakcie kampanii wyborczej, była to kwota blisko 3 milionów złotych. Te pieniądze zostają przeznaczane na działalność dobroczynną i społeczną - powiedział lider Kukiz'15.

Zobacz także

Jak poinformował, 720 tysiące złotych zostały już przekazane "Solidarności Walczącej" na budowę Domu Weterana w okolicy Jeleniej Góry, 45 tysięcy złotych na samochód specjalny do przewozu osób niepełnosprawnych Fundacji Brata Alberta, a 30 tysięcy złotych na leczenie syryjskich dzieci. - Czujemy się w obowiązku, aby te pieniądze zwrócić obywatelom w formie działalności dobroczynnej - podkreślił lider Kukiz'15.

Zagłosuj

Która partia ma największe szanse na wygranie wyborów parlamentarnych w 2019 roku?

Liczba głosów:

Wicemarszałek Sejmu Stanisław Tyszka (Kukiz'15) przypomniał, że Kukiz'15 jest przeciwny finansowaniu partii z budżetu państwa. Posłanka Agnieszka Ścigaj (Kukiz'15) poinformowała, że we wtorek rusza program regrantingowy, który będzie realizowany przez Fundację Potrafisz Polsko. Jak wyjaśniła, program ten ma na celu dofinansowywanie ciekawych inicjatyw charytatywnych lub społecznych. Dzięki niemu - podkreśliła Ścigaj - mniejsze organizacje będą miały szansę na urzeczywistnienie swoich pomysłów w zakresie pomocy potrzebującym czy aktywizacji środowisk lokalnych.

RadioZET.pl/PAP/MAAL