Zamknij

Kukiz'15 złożył wniosek do komisji etyki ws. wypowiedzi Jacka Żalka

Redakcja
10.05.2018 14:14
Kukiz'15 złożył wniosek do komisji etyki ws. wypowiedzi Jacka Żalka
fot. RadioZET.pl

Kukiz'15 złożył w czwartek wniosek do sejmowej komisji etyki o ukaranie posła Jacka Żalka za jego wypowiedzi o opiekunach osób niepełnosprawnych – poinformował lider Kukiz'15 Paweł Kukiz. Według Kukiz'15 słowa Żalka były „nieetyczne i niedopuszczalne”.

Wiceszef klubu PiS Jacek Żalek powiedział we wtorek w TOK FM, że nie można spełnić postulatu protestujących w Sejmie i dać im po 500 złotych miesięcznie w gotówce, bo traktują oni swoje dzieci jak „żywe tarcze” i „zakładników”.

— Po tym, jak oni się zachowują, ci opiekunowie w Sejmie, jestem przekonany, że nie można dać im tej gotówki. Bo jeżeli jako żywe tarcze traktują swoje dzieci, to cóż dopiero [...], a mogą zdarzyć się niestety zwyrodniali rodzice. Te dzieci, które czasami nie mają głosu, które są zamknięte, nie chodzą do szkoły — nie ma możliwości sprawdzenia, czy te pieniądze zostały wydane na potrzeby tych dzieci, czy zostały w inny sposób wydatkowane na potrzeby opiekunów — mówił Żalek. „Jeżeli na oczach całej Polski można traktować dzieci jako zakładnika do realizacji swoich partykularnych interesów, to boję się, że w zaciszu domów niestety tak samo może być – powiedział poseł.

Zobacz także

Kukiz na czwartkowej konferencji prasowej w Sejmie poinformował, że Kukiz'15 złożył do sejmowej komisji etyki wniosek ws. naruszenia przez Żalka zasad etyki poselskiej.

Według Kukiza wypowiedzi Żalka są „nieetyczne, niedopuszczalne i w sposób jaskrawy naruszają godność osób niepełnosprawnych, ich rodziców oraz opiekunów”. Zwrócił uwagę, że spotkały się one również z powszechnym oburzeniem opinii publicznej.

RadioZET.pl/pap/maal