Kukiz: Nie widzę powodu głosować przeciwko PiS

Redakcja
05.04.2017 09:57
Kukiz: Nie widzę powodu głosować przeciwko PiS
fot. Radio ZET

Paweł Kukiz szeroko skrytykował aktualne działania PiS-u, jednak zapytany, czy podczas piątkowego głosowania opowie się przeciwko rządowi PiS, odpowiada, że nie widzi ku temu powodu.

Nie dałem wotum zaufania rządowi Prawa i Sprawiedliwości i nic się w tej kwestii nie zmieniło. Ale nie widzę również powodu, by w tej chwili głosować przeciwko temu rządowi, bo efektem jest wzmacnianie Schetyny wchodzenie w jakiś jałowy spór w „partiokracji”, który jest nie do rozwiązania bez zmian ustrojowych. Nie ma takiej opcji, by ten spór rozwiązać bez zmian strukturalnych" – mówił Kukiz pytany jak zachowa się podczas piątkowej debaty i głosowania nad wotum nieufności dla rządu.

Polityk emocjonalnie odniósł się do wychwalanego na wczorajszej konferencji Beaty Szyło programu 500+. - Powinno się zacząć od obniżenia opodatkowania. Nie dawać 500 plus, ale nie zabierać 500 złotych w podatkach - powinno się rozpocząć od deregulacji, od uwolnienia rynku – komentował Paweł Kukiz, którego zdaniem prawdziwa dobra zmiana polegałaby na tym, że zlikwidowałoby się m.in. gabinety polityczne, które pochłaniają rocznie 500 mln złotych z kieszeni podatnika. Polityk mimo dosadnej krytyki w Radiu Wnet, nie widzi powodu by głosować w piątek przeciwko PiS.

RadioZET.pl/PAP/strz