Kukiz nie wyklucza odejścia z polityki. "Nie widzę powodu, by do końca życia tłuc łbem w mur"

Redakcja
09.12.2018 22:25
Kukiz nie wyklucza odejścia z polityki. "Nie widzę powodu, by do końca życia tłuc łbem w mur"
fot. J.Bielecki/EastNews

- Nie widzę powodu, żebym miał do końca życia tłuc łbem w mur – mówi Paweł Kukiz w rozmowie z „Polska The Times” i ujawnia, że nie wyklucza rezygnacji z działalności politycznej. Jak podkreśla, wszystko zależy od wyników najbliższych wyborów parlamentarnych.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

W rozmowie z „Polska The Times” Paweł Kukiz zdradza, co będzie miało decydujący wpływ na jego decyzję o odejściu z polityki.

Polityk podkreśla, że stanie się to w sytuacji, w której jego formacja nie dostanie się do parlamentu. Podobnie postąpi, gdy PiS lub PO, uzyska w Sejmie samodzielną większość.

Zobacz także

- Wówczas prawdopodobnie zrezygnuję z pobytu w tym Sejmie. Bo nie widzę powodu, żebym miał do końca życia tłuc łbem w mur – przyznaje Kukiz.

Polityk liczy jednak na koalicję z ugrupowaniem, które samodzielnie nie będzie mogło sprawować władzy. Podkreśla, że warunkiem przystąpienia Kukiz’15 do takiej koalicji będzie gwarancja spełnienia jego postulatów programowych. Należą do nich m.in. "podstawowe zmiany ustrojowe, odbiurokratyzowanie państwa i obniżenie podatków".

RadioZET.pl/PolskaTheTimes/BM