Zamknij

Kukiz o Brylewskim: Bardzo go szanowałem

Redakcja
04.06.2018 10:46
Kukiz
fot. Radio ZET

Mimo różnic światopoglądowych bardzo szanowałem Roberta Brylewskiego –– mówił o zmarłym w niedzielę muzyku i współzałożycielu zespołów Kryzys, Brygada Kryzys, Izrael i Armia Robercie Brylewskim jego były kolega ze sceny muzycznej, a obecnie lider ruchu Kukiz'15, Paweł Kukiz.

O śmierci 57-letniego artysty, współzałożycielu zespołów Kryzys, Brygada Kryzys, Izrael i Armia, poinformowała w poniedziałek rano jego rodzina.

Paweł Kukiz, wspominając zmarłego muzyka, przyznał w poniedziałek w Polsat News, że ich szlaki na „drodze punkowej” nieraz się przecinały.

– Graliśmy nieraz na różnych festiwalach, na wspólnych imprezach – mówił Kukiz.

– Myślę, że mimo różnic światopoglądowych – i nie mówię tego dlatego, że Robert zmarł – bardzo go szanowałem, bardzo szanowałem jego wolność – – powiedział Kukiz.

– Ale okazuje się, że wolność konsumowana w nadmiarze może się nie najlepiej kończyć –– dodał.

Urodzony w 1961 roku Robert Brylewski był wokalistą, gitarzystą, kompozytorem i autorem tekstów. Od lat 70. współtworzył lub brał udział w kilkunastu projektach muzycznych, z którymi wydał łącznie kilkadziesiąt płyt. Bliski był mu nie tylko punk rock, ale także reggae i muzyka elektroniczna.

RadioZET.pl/pap/maal