Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Michał Korościel
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Posłowie Kukiz’15 chcą referendum w sprawie przyjęcia do Polski uchodźców

25.05.2017 10:22
xxx wiadomosci

Paweł Kukiz zabrał głos w sprawie kryzysu migracyjnego. – Chcemy referendum w sprawie uchodźców. Nieprzyjmowanie nikogo to „przeginka” w drugą stronę, dopuszczalne jest przyjmowanie kobiet z dziećmi uciekających przed wojną – komentował polityk.

Posłowie Kukiz’15 chcą referendum w sprawie przyjęcia do Polski uchodźców fot. PAP

Przyjęcie kobiet i dzieci

Lider Kukiz’15 negatywnie odniósł się do stanowiska rządu PiS, mówiącego o zamknięciu granic przed uchodźcami. – Uważam, że dopuszczalne byłoby swego czasu, a nawet dzisiaj nie jest na to za późno, na przyjęcie kobiet z dziećmi. Pierwszy podstawowy błąd polega na tym, że jako uchodźców traktuje się absolutnie każdego człowieka o śniadej cerze, który przyjeżdża z Bliskiego Wschodu. To jest uchodźca bez względu na to, czy on przyjeżdża wysadzić koncert w Manchesterze jak i ten, który ucieka przed wojną – komentował.

Referendum

Kukiz dodał, że jego partia chce, aby Polacy w referendum sami zdecydowali, jak ma wyglądać ewentualne przyjmowanie uchodźców. – Chcemy, żeby się odbyło referendum, natomiast mamy dopiero 350 tys. podpisów zebranych. Jesteśmy w trakcie zbierania. Te wszystkie podmioty partyjne, czy to pan Schetyna, czy to Prawo i Sprawiedliwość niech pomogą nam zbierać te podpisy skoro sprzeciwiają się przyjazdowi tutaj tak zwanych uchodźców czy imigrantów najczęściej albo terrorystów – tłumaczył lider Kukiz’15.

Według prawa, referendum można rozpisać, gdy pomysłodawca zbierze 500 tys. podpisów. Partia Kukiza jak do tej pory zebrała ich 350 tys.

Zagłosuj

Czy Polska powinna przyjmować uchodźców?

RadioZET.pl/PAP/strz

Oceń