Zamknij

Kukiz tworzy "niepartyjną młodzieżówkę": Kluby Młodych Kukiz'15

Redakcja
22.03.2017 13:15
Paweł Kukiz
fot. Radio ZET

Paweł Kukiz tworzy nową inicjatywę dla młodych Polaków, popierających idee zmian systemowych. Młodzi ludzie mogą dołączyć do niepartyjnej młodzieżówki i współtworzyć Kluby Młodych Kukiz'15 - poinformowali w środę posłowie ruchu.

Paweł Kukiz powiedział w środę na konferencji prasowej w Sejmie, że w całej Polsce będą powstawały Kluby Młodych Kukiz'15. - To podmioty, które nie mają nic wspólnego z tzw. młodzieżówkami partyjnymi, z zapleczem partii politycznych. Kluby to młodzi ludzie, którzy dostrzegają wadliwość obecnego ustroju, partiokracji i ordynacji wyborczej - podkreślił lider Kukiz'15.

Zobacz także

Rzecznik klubu Kukiz'15 Jakub Kulesza dodał, że Kluby Młodych Kukiz'15, to inicjatywa dla młodych ludzi, którzy chcą zmienić system. - Nie trzeba zapisywać się do żadnej partii, żadnej młodzieżówki - przekonywał. Jak zauważył, Kukiz'15 największe poparcie ma wśród młodych ludzi.

Do Klubów Młodych Kukiz'15 mogą zapisywać się osoby mające 15-35 lat. - Osoby przed 30-tką stanowią 20 proc. ogółu wyborców, reprezentuje ich jedynie 3 proc. posłów w tej kadencji - zauważył Kulesza.

Wypełnij PIT-a za darmo i pomóż Fundacji Radia ZET

Celem Klubów ma być zintegrowanie młodych osób i przygotowanie ich do działania w przestrzeni społeczno-politycznej. Do założenia klubu będą potrzebne minimum trzy osoby, które będą się rejestrować przez stronę internetową klubymlodych.pl.

RadioZET.pl/PAP/MP